פרטי ההצגה

המופע באנגלית. 

בהמשך להצלחה המרשימה כאשר כל הכרטיסים אזלו  בקייפ טאון , יוהנסבורג, דרבן, ניו יורק, לונדון, הלסינקי, Hurth, קלן, מלבורן, וסידני, ההפקה עטורת השבחים של ספורה של סנטה יעלה לבמה מ- 25-27 במרץ  2019 במרכז חיל האוויר בהרצליה.

 

סנטה ארדר הייתה רק בת 17 כאשר היא, אביה, אמה ושני אחיה ברחו מביתם בעיירה Hurth בגרמניה כדי להינצל מרדיפות הנאצים ביהודים. הם השתקעו בספרד, אבל כתוצאה ממלחמת האזרחים שהתרחשה במדינה ב-1936 משפחת ארדר נאלצה לנדוד צפונה. בשל הלחץ הכבד, הם התפצלו ועברו אין ספור אירועים קשים לפני שהגיעו לפריז ואז גרמניה כבשה את צרפת.

סנטה התכתבה עם ג'ק פלהם, יהודי פולני מרודזיה וכתוצאה מהתכתבות רומנטית זו היה ביכולתה לעזוב את אירופה כאשר הנאצים החלו את  רדיפות היהודים בצרפת.

כמו רבות מהארצות הסוגרות את שעריהן לפליטים יהודיים, היא נאלצה בצער וביגון רב לעזוב את משפחתה מאחוריה. רוב משפחתה נספתה באושוויץ.

כך התחילו חייה החדשים ביבשת בלתי ידועה עם גבר שסנטה הכירה רק דרך חליפת מכתבים. סנטה הכירה את בעלה ג'ק בפעם הראשונה ברכבת באמצע הלילה. על פניה היה מרוח קרם קר, כאשר נשמעה נקישה על דלת התא, היא הופתעה לגלות שג'ק בא לבדוק אם היא אכן הגיעה בשלום לאפריקה.

כאשר סנטה ארדר  פלהם חגגה יום הולדת 90, משפחתה שכנעה אותה לכתוב את סיפור חייה.

משובצים בהצגה מוסיקה ושירים ביידיש, צרפתית, ספרדית, אנגלית ועברית. אביבה פלהם מביאה עלילה משכנעת  וכובשת לבבות באנגלית. מלווים אותה, מתיו ריד בקלרינט, סקסופון ומקלדת, פטרי סלונן בכינור וניקי ג'נסן במקלדת, גיטרה, אקורדיון וחליל.

SANTA’S STORY is a moving show of the extraordinary true life of Santa Pelham.

When 90-year old Santa was persuaded to write her fascinating life story, it was intended that her memoir would be there for future generations.

But Santa’s Story became something more: an evocative tribute to survival, a cathartic experience,  an inspiration for song and now, a one-woman show performed by Santa’s daughter, international opera diva, Aviva Pelham.

 

Santa’s Story is a unique and unforgettable story of courage, hope, survival, inspiration through discrimination ​to heartbreaking losses – a triumph of the human spirit. Award winning Aviva Pelham is one of South Africa’s foremost performing artists, having distinguished herself in countless starring roles in opera, operetta, musicals and concerts.

כל התאריכים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים