מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

איך בונים תקרות אקוסטיות?

תקרה אקוסטית היא תקרה שנועדה לבודד רעשים. השימושים של התקרות הללו מגוונים מאוד וניתן לראות אותן בחדרי כושר, מועדונים, אולמות אירועים, חדרי הרצאות ויש מי שאפילו מתקינים אותם בבית. הבנייה של תקרה כזו נעשית בעזרת חומרים מיוחדים, ואם אתם לא יודעים איך זה עובד, אנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שחשוב לדעת על תקרה אקוסטית. 

 

תקרה אקוסטית

תקרה אקוסטית היא תקרה שאנחנו בונים בעזרת חומרים מבודדים כמו צמר סלעים או לוחות גבס, והיא מסננת את הרעשים שיוצאים מהמבנה. הצורך הראשון בתקרה הוא מניעה של זליגת רעש החוצה, אולם לא פחות חשוב מכך התקרה גם יודעת איך לגרום לכך שבתוך החלל הרעשים שאנחנו עושים לא יפריעו אחד לשני. למרות ההבדלים בין התקרות השונות, אלו המטרות המרכזיות שלהן.

לבנות תקרות אקוסטיות

איך בונים תקרה כזו

התקרה האקוסטית היא בדרך כלל שכבה נוספת מתחת לתקרה הרגילה. ההתקנה שלה כוללת הנחה של אריחים מתחת לתקרה הרגילה, כאשר האריחים הללו עשויים או מרופדים באחד החומרים המבודדים שקיימים. כאן https://www.golmat.co.il/אקומט תוכלו לראות מגוון סוגי של תקרות אקוסטיות שיכולות להתאים לכל צורך. כאמור, המטרות שבגינן אנחנו בונים תקרות כאלו מגוונות.

לאור זאת, בעת בניית התקרה עליכם להדגיש לבעל המקצוע שבונה אותה מה בדיוק המטרה של אותה תקרה. תקרה אקוסטית שנועדה למנוע זליגת רעש החוצה שונה מאשר תקרה בחלל משרדי שבו המטרה שלנו היא לאפשר לכל אחד להתרכז בעבודה שלו. דבר נוסף שחשוב לדעת מראש הוא מה הדברים שאיתם התקרה הולכת להתמודד מעבר לרעש, כמו למשל לחות או חום.

 

מצב המבנה

שאלה נוספת שחשוב לשאול בעת הקמה של תקרה אקוסטית היא מה השלב שבו המבנה נמצא. אם אתם מעוניינים התתקין תקרה אקוסטית על גבי תקרה קיימת, זה שונה מאשר בנייה של תקרה אקוסטית כבר מהשלב הראשון. החומרים שבהם משתמשים יהיו בדרך כלל אותם חומרים, אולם באופן כללי ניתן לעצב את התקרה בצורה יפה יותר אם עושים אותה כבר בשלב הראשוני

לבנות תקרות אקוסטיות

בחירת בעל מקצוע מתאים

הדבר האחרון שחשוב להקפיד עליו הוא לבחור בעל מקצוע מתאים שיבנה לכם את התקרה האקוסטית. כפי שהבנתם השילוב בין חומרים ייחודיים לבנייה שיכולה להיות מורכבת, הוא לא דבר שכל אחד יכול לעשות. כדי שתהיו מרוצים מהתוצר הסופי, ושהתקרה שלכם אכן תעניק את הבידוד הרצוי, אל תתפשרו על האיכות של מי שמבצע עבורכם את העבודה.

 

לסיכום

תקרה אקוסטית נועדה לבודד רעשים בתוך מבנה. התקרה עשויה מחומרים מיוחדים שיודעים איך לקלוט את הרעש ולא להעביר אותו הלאה. בנוסף, התקרה מאפשרת לנו באותו חלל לעבוד יחד, בלי שהרעשים שמושמעים בחלל יפריעו לנו. הדבר החשוב ביותר בבנייה של תקרה אקוסטית הוא להבין מה בדיוק הרעשים שאיתם התקרה הזו הולכת להתמודד, וכמובן למצוא בעל מקצוע איכותי.

לבנות תקרות אקוסטיות

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מה זה משכנתא לכל מטרה
מה זה משכנתא לכל מטרה?

משכנתא היא מונח המוכר לכולנו שמזוהה עם רכישת הנכס. אבל מהי בעצם משכנתא לכל מטרה? בעיקרון מדובר בהלוואה ארוכת טווח, הכרוכה בשעבוד נכס וניתן להשתמש

מַדְבִּיר
איך למצוא מדביר אמין באזור שלכם

זה קורה שקמים יום אחד ולא מפסיקים להתגרד ולהיעקץ. באותו הרגע מתחילים לתהות האם מדובר ביתושים, פשפשים או פרעושים והולכים לאבחון. אם אתם מתמודדים עם

מעקה למדרגות בבית ‏
איך לבחור מעקה למדרגות בבית

בחירה במעקה למדרגות של דירות ובתים פרטיים אינה עניין פשוט. מדובר בהליך שמצריך היכרות עם כל הפרטים הקטנים, כדי שניתן יהיה לבצע בחירה נכונה מבחינת