מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

איך המצלמה הטרמית מזהה נזילות?

לעתים מתחילה אצלנו נזילה סמויה, כזו שלא ניתן לראות בעיניים, אך ישנם סימנים שדרכם ניתן להבין שהיא קיימת. אם בעבר היינו צריכים לפרק קירות ולהרים רצפות כדי לזהות את המקום שבו מתרחשת הנזילה, היום המצב טוב בהרבה. כבר לא צריך לבצע שיפוץ קטן בבית כדי למצוא נזילה, אלא מספיק להשתמש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

אחד האמצעים העיקריים שמשמש את אנשי המקצוע לזיהוי נזילות סמויות הוא מצלמה טרמית. אז הכנו לכם כאן הסבר קצר וקריא על אופן הפעולה של המצלמה הזו. מוכנים? בואו נתחיל!

 

איך נעלה על נזילה סמויה?

כמו שכל אחד מבין, אם הנזילה סמויה, כנראה שאי אפשר לראות אותה, אז איך אנו יודעים שהיא כאן? הדרך הראשונה לגלות על קיומה של נזילה היא פשוט בחינה של חשבון המים שלנו. אם אתם רואים שפתאום יש זינוק מפתיע במחיר שאתם משלמים על מים, בלי שיש לכך סיבה נראית לעין, כדאי שתתחילו לחשוד שיש לכם נזילה בבית, גם אם אתם לא רואים שום דבר.

כדי לוודא את העניין אפשר לעשות את הדבר הבא: סגרו את השיבר הראשי ואת כל ברזי המים שיש לכם בבית. כעת, בדקו את מונה המים שלכם, אם המונה ממשיך לרוץ למרות שכל הברזים והשיבר הראשי סגורים, זה אומר שיש לכם נזילה.

לזהות דליפה נסתרת

איך מוצאים את מקור הנזילה?

אנו חיים בעולם מפותח מאוד מבחינה טכנולוגית, ובין שאר הפיתוחים יש גם כמה כאלה שנועדו במיוחד לסייע לאנשי המקצוע למצוא נזילות סמויות. אחת הדרכים האמינות, המוכרות, והפופולריות ביותר בקרב אנשי המקצוע היא איתור נזילות במצלמה טרמית. האיתור מדויק ויעיל, ומסייע להגיע למקור התקלה במהירות ולטפל בעניין.

 

איך עובדת מצלמה טרמית לאיתור נזילות סמויות?

מצלמה טרמית היא מצלמה מיוחדת שעובדת על גלי אינפרא אדום, ומסוגלת להבחין בהבדלי טמפרטורות בין מקומות שונים שהיא מצלמת. אולי אתם מכירים את האמצעי הזה מהצבא, אבל היום הוא נמצא בשימוש גם לטובת איתור נזילות.

בעזרת מצלמה טרמית ניתן לסרוק את תוואי הצנרת, כאשר ככל שהאזור לח וקר הצבע יהיה כחול יותר, ולהיפך. ברגע שיש לנו אזור גדול בקיר שהמצלמה מזהה כקר ולח, נראה שזהו אזור הנזילה, מכיוון שהמים שמתפשטים חוסמים את אנרגיית החום.

מצלמה תרמית

מי יודע לבצע זיהוי של נזילה סמויה בעזרת מצלמה טרמית?

חשוב לזכור שלמרות שהסיפור הזה נשמע די פשוט, לא כל מי שמציג את עצמו כאינסטלטור יודע לבצע את הבדיקה הזו באופן מקצועי ויעיל. אנו ממליצים לכם בחום להתרחק משרלטנים, ולהיעזר אך ורק בשירותיהם של אנשי מקצוע. אם אתם זקוקים לכאלה – פשוט פנו לתרמו פרו בקישור הבא מאתר נזילות מים תרמו פרו.

 

סיכום

נזילת מים סמויה היא כבר לא סוף העולם. בעזרת מצלמה טרמית ניתן לזהות אותה במהירות ולטפל בה ביעילות.

מצלמה תרמית מזהה דליפות

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מהו BDI ואיך אפשר לנקות אותו?

דירוג האשראי או ה-BDI (Bloated Debt Index) הוא מרכיב חשוב בחיי הכלכלה האישית של כל אדם. ציון זה משמש כמדד למהימנות הפיננסית ולסיכון האשראי של