מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

איך מתקינים חלון אלומיניום?

רוצים לדעת איך מתקינים חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אלומיניום נחשב לאחד היסודות בטבע והמשמעות היא שניתן למצוא ממנו במקומות בעולם. יתרה מכך, מדובר על חומר קל לעבודה ובעל תכונות נוספות ההופכות אותו למועדף על רבים

איך מתקינים חלון אלומיניום?

 

מהם חלונות אלומיניום?

אם עד לא מזמן חלונות מעץ היו מועדפים, הרי בשנים האחרונות האלומיניום השתלט על התחום וניתן לראות חלונות אלומיניום. חלונות מסוג זה נקראים בשם פרופיל אלומיניום וניתנים לעיצוב במגוון רחב של צבעים ונחשבים נוחים לשימוש ועמידים. יתרה מזאת, פרופיל אלומיניום נחשב לפרופיל המאפשר יכולת בידוד טובה מול שינויי טמפרטורה ורעשים וכן נחשב עמיד בפני חלודה והמשמעות היא כי אין צורך לתחזק אותו לעיתים קרובות.

מהם חלונות אלומיניום?

 

מה כוללת התקנת חלון אלומיניום?

במידה וברצונכם לשדרג את מראה הבית באמצעות התקנה של חלון אלומיניום, הרי מדובר על פעולה פשוטה בשל קלות המשקל. יתרה מכך, מדובר על חלונות זולים בהשוואה לחומרים אחרים. בשל היתרונות הרבים ניתן ליהנות מהחלונות בבתים רבים בישראל.

עם זאת, במידה ויש לכם הגבלת תקציב, הרי תהיה לכם האפשרות לבחור פרופיל סטנדרטי: מדובר על פרופיל בעל מראה נקי במיוחד וקווי עיצוב ישרים. הצבע של הפרופיל הוא לבן, אך ניתן ליצור גם פרופילים במגוון צבעים בהתאם לבחירה שלכם. עם זאת, כדאי לדעת כי לא כל פרופיל מתאים לכל חלון אלומיניום ויש לוודא את התאמת הפרופיל.

מה כוללת התקנת חלון אלומיניום?

 

מה חשוב להביא בחשבון בעת התקנת החלון?

ראשית, יש להביא בחשבון את עיצוב הזכוכית, כי היום ניתן למצוא מגוון רחב בשוק. במידה ואתם בוחרים בחלון אלומיניום חשוב ביותר להכיר את ההיצע. סוג הפרופיל מתייחס לסוג המסגרת המקיפה את לוח הזכוכית. ברוב המקרים הפרופיל תואם את המשקוף, אך לא ממש חייב להיות עשוי מאותו החומר אלא יכול להיות מעוצב בסגנון דומה.

פרופיל הוא חלק מעוצב של החלון והוא צריך להיות צבוע בצבע מתאים לעיצוב של החדר וכן להיות מהחומר הרצוי – אלומיניום. הפרופיל הוא זה שנותן את הטון ומעניק לחלון את המראה הרצוי וקבוע כיצד החלון ישתלב בעיצוב של החדר.

נוסף על זאת, הפרופיל הוא זה שקובע את רמת הבידוד של החלון – האם יהיה מדובר בבידוד אקוסטי או שמא יהיה מדובר בבידוד תרמי? כיום ניתן למצוא סוגים שונים של פרופיל אלומיניום בהתאם לעובי ורמת הבידוד.

מה חשוב להביא בחשבון בעת התקנת החלון?

 

אילו סוגי פתיחה קיימים לחלון אלומיניום?

ניתן למצוא סוגים שונים של פתיחה לחלון אלומיניום ומתוכם יש לבחור את הסוג המתאים ביותר.

  1. חלון אלומיניום עם פתיחת קיפ: מדובר על פתיחה המתאימה בעיקר לחדר השירותים או חדר רחצה, זאת בשל העובדה כי היא אינה מאפשרת הצצה לתוך החדר ואין מדובר על פתיחה מלאה- מדובר על חלון עם ציר אחד בחלק התחתון ולרוב יהיה מדובר על חלון קטן וצר.
  2. חלון אלומיניום עם פתיחת הרמה: מדובר על חלון הכולל שתי כנפיים אשר ניתן להניח אותן על גבי המסילה כלפי מעלה לפתיחה או כלפי מטה כאשר מעוניינים לסגור את החלון. מדובר על חלון יפה במיוחד אשר נפתח עד מחצית הגובה.
  3. חלון אלומיניום עם פתיחת הזזה: מדובר על חלון הכולל מסילה עליה ניתן להניע את שתי המסגרות של החלון בצורה אופקית לצורך פתיחה, אך מדובר על פתיחה חלקית.
  4. חלון אלומיניום הזזה לכיס: מדובר על חלון אשר נכנס לתוך נישה בקיר או כיס מובנה שהוא המשך טבעי של המסילה.
  5. חלון אלומיניום עם פתיחת ציר: מדובר על חלון שנפתח לתוך הבית עם צירים. מדובר על חלון נוח לניקוי, אבל תופס לא מעט מקום בחדר בעת הפתיחה.
  6. חלון אלומיניום פתיחת דריי קיפ: מדובר על חלון הכולל שני מצבי פתיחה ומאפשר לבחור בין פתיחה מלאה לבין פתיחה בשיפוע צר.

אילו סוגי פתיחה קיימים לחלון אלומיניום?

 

 אילו דגשים יש להביא בחשבון במסגרת חלונות אלומיניום?

כאמור, בשנים האחרונות ניתן לראות כי הבחירה בחלונות אלומיניום היא הבחירה הנכונה בבתים רבים. התקנת חלון מאלומיניום מעל מסגרות חלונות ישנים אינה מלאכה מורכבת במיוחד, אך חשוב ביותר לבחור מסגרת אלומיניום שתתאים לסוג החלון והן לפתח של החלון, כאשר המדידה מתבצעת לאחר פינוי כל המרכיבים של החלונות הישנים.

ההתקנה של החלון נעשית על המסגרת ומדובר במלאכה שאינה נמשכת זמן רב יתר על המידה. חשוב לציין כי התקנה מקצועית מטעם בעלי מקצוע בתחום תמנע עוגמת נפש ותבטיח הימנעות מתקלות שונות הנגרמות כתוצאה מהתקנה לקויה. במידה וזה אפשרי, ההמלצה היא לבקש אחריות מהמתקין על איכות החלונות לצד אחריות יצרן על החלונות.

כפי שהסברנו, יש חשיבות עליונה להתאים את מסגרת החלון לסוג הזגוגית. התקנה של חלון אלומיניום עם מסגרת עדינה ובתוכה זכוכית כבדה תגרור נזקים שונים לחלון ולכן רצוי להימנע מכך. על אילו נזקים מדובר? מדובר על נזקים הכוללים התעקמות של המסגרות, החלונות יפסיקו לנוע בצורה חלקה במסילות וייתכן מצב בו הזגוגית של החלון תתנתק.

 אילו דגשים יש להביא בחשבון במסגרת חלונות אלומיניום?

 

מה עוד חשוב לדעת על התקנה מקצועית?

לחברות גדולות המתמחות בהתקנה של חלונות אלומיניום יש צוותי התקנה המנוסים בכל הקשור להתקנה איכותית ויש אנשים מקצוע המומחים בתחום ולכן לא כדאי לקחת את הסיכון ולבצע את ההתקנה לבד.

ההמלצה היא לבחור בחברה מקצועית ולה צוות מומחים בתחום ולא להשאיר את העבודה לידי אנשים שאינם מקצועיים מספיק ועשויים לגרום נזק לחלון בעת ההתקנה. יתרה מכך, חלונות מסוג זה מגיעים עם אחריות יצרן לתקופה של שלוש-חמש שנים ולעיתים יותר. חשוב לקבל גם אחריות יצרן וגם אחריות על ההתקנה. ישנם מצבים בהם יתכנו תקלות בשל התקנה לקויה וללא קבלת אחריות המשמעות תהיה כי תאלצו לשלם על החלונות מהכיס שלכם.

מה עוד חשוב לדעת על התקנה מקצועית?

 

עלות התקנת חלונות אלומיניום מתחילה מ-800 שח ועשויה להגיע גם למחיר של 2,500 שח.

על מנת למצוא מתקינים של חלונות אלומיניום חשוב ביותר לבצע תחקיר מקיף הכולל המלצות של אחרים וכן שיחה עם בעלי המקצוע על מנת לדעת כי מדובר בבעלי מקצוע אשר להם ידע, ניסיון ואחריות.

טרם ההתקנה אפשר למצוא צבעים לחלונות אלומיניום של מגוון רחב של חברות. ההמלצה היא להתייעץ עם גורם מקצועי טרם הבחירה על מנת לבצע את הבחירה הטובה ביותר ולא להחליט על דעת עצמכם.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

ריתוך אלומיניום מחיר

מחפשים ריתוך אלומיניום מחיר? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

ריתוך אלומיניום לברזל

מחפשים ריתוך אלומיניום לברזל? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום

עיצוב הבית זו משימה לא פשוטה: בכל נקודה בבית קיימת צומת דרכים שמבקשת מאיתנו לבחור את האפשרות הטובה ביותר, הזולה ביותר או המשתלמת ביותר. גם

מתקין פרגולות אלומיניום

מחפשים מתקין פרגולות אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

מה היתרונות של החומר אלומיניום

מחפשים שירותי אלומיניום ורוצים לדעת מהם היתרונות של החומר אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב