מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

בדק בית לאחר קבלת דירה מקבלן – למה זה חשוב

לאחרונה שמענו על מקרה מצער במיוחד שאירע למשפחה צעירה שעברה לדירה חדשה מקבלן שזו רכשה לפני כמה שנים. אב המשפחה מצא את עצמו מגלה ביום בהיר אחד כי הוא היה צריך לבצע בדיקת בדק בית מיד לאחר קבלת המפתח, אבל כאמור, העניין התגלה לו באיחור. החלטנו לקחת את המקרה המדובר ולהשתמש בו כדי להעלות את המודעות לחשיבות שבבדיקת בדק בית לאחר קבלת דירה מקבלן. הישארו אתנו ותגלו למה זה כל כך חשוב ואיך עושים זאת.

 

בדיקת בדק בית – מה זה אומר בכלל?

רגע לפני שנציג בפניכם את כל המידע החיוני אודות בדיקת בדק בית לאחר קבלת הדירה מקבלן, עלינו לעצור ולהסביר את ההגדרה של המושג "בדק בית". שכן, חשוב לנו להיות בטוחים שאתם יודעים בדיוק במה מדובר. אז בדיקת בדק בית היא בדיקה שמתבצעת על ידי מהנדס מומחה שמגיע אל המקום ובודק את הדירה מכל הכיוונים. התחומים העיקריים שנבדקים במהלך הביקור הם אלה:

  • מערכת המים והצנרת (שבתוך הקירות)
  • מערכת החשמל
  • המרצפות ועוד

בדק בית

החשיבות הגבוהה בביצוע בדיקת בדק בית לאחר קבלת דירה מקבלן

המקרה שאירע למשפחה הצעירה גרם לרבים להבין כי ישנה חשיבות גבוהה בפנייה אל חברת מבנים בדק בית שתבצע את ההליך באופן מקצועי במקום. שכן, התברר לבני הבית לאחר זמן מה שהדירה החדשה לא הגיעה במצב "חדש". כלומר, הצנרת התגלתה כלקויה ומלאת סדקים והדבר גרם לנזילות בתוך הקירות.

אם לא די בכך, התגלו אזורים שבהם יש מרצפות תקולות והדבר עשוי היה לפגוע בדיירי הבית. מדובר בעניין חשוב בגלל שאם הם היו עורכים בדיקה מראש, טרם הכניסה, הם היו יכולים להחליט שלא להיכנס אל הדירה מתוך ידיעה שהיא תקולה ולתבוע את הקבלן.

 

החשיבות בפנייה אל חברה מוכרת ומוסמכת בתחום הבדק בית

חשוב שתדעו כי הבחירה בחברת בדק בית מוסמכת זה לא עניין של מה בכך. עליכם לערוך בירור מעמיק שיאפשר לכם לפנות בסופו של דבר אל חברה שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • יש לה ניסיון רב בתחום
  • העובדים שלה הוסמכו לדבר
  • קיבלה חוות דעת חיוביות רבות

בדק בית

פנייה אל חברה מוסמכת ומומלצת בתחום הבדק בית – כך עושים זאת

ההמלצה שלנו היא לקרוא חוות דעת שנכתבו ברחבי הרשת אודות חברות בדק בית מוכרות. שכן, כך תוכלו לוודא שאנשים בחרו בחברות אלו בעבר ויצאו מרוצים. כדאי לכם לבצע את הבירור באופן מעמיק בפורומים, קבוצות בפייסבוק או בקבוצות וואצאפ ייעודיות.

 

השורה התחתונה

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת את כל המידע החיוני אודות בדיקת בדק בית לאחר קבלת דירה מקבלן. בשלב זה יש בידיכם את האינפורמציה הדרושה, כך שעליכם רק ליישם אותה ולהיות בטוחים שבחרתם נכון.

בדק בית

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מהו BDI ואיך אפשר לנקות אותו?

דירוג האשראי או ה-BDI (Bloated Debt Index) הוא מרכיב חשוב בחיי הכלכלה האישית של כל אדם. ציון זה משמש כמדד למהימנות הפיננסית ולסיכון האשראי של