מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

האם אלומיניום נמשך למגנט?

אתם רוצים לדעת האם אלומיניום נמשך למגנט ולבחור את חומר הגלם הנכון עבור הפרויקט שלכם? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אלומיניום אינו נמשך למגנט ויש לזה משמעות רבה מבחינת האופן שבו עובדים איתו, השימושים הרלוונטיים לגביו והיכולת לבצע ריתוך או הלחמה. במאמר הבא ניכנס אל עובי הקורה כדי לקבל תשובה מפורטת ונסביר מה זה אומרמגנט הוא כידוע חפץ עשוי מתכת שמסוגל למשוך אליו חומרים מסוימים.

לכן, התשובה הקצרה לשאלה האם אלומיניום נמשך למגנט היא שלילית: אלומיניום אינו נמשך למגנט, בעוד מתכות אחרות בהחלט כן. מכאן והלאה, שווה להרחיב את התשובה ולברר איזה משמעות בדיוק יש לה מבחינת אופי השימוש באחד מחומרי הגלם הכי פופולאריים בעולם.

האם אלומיניום נמשך למגנט?

 

כל הסיבות לדעת האם אלומיניום נמשך למגנט

אלומיניום הפך לחומר גלם פופולארי ולמתכת שבה מעדיפים להשתמש גם בתעשייה הקלה וגם בתעשייה הכבדה, כי יש לו יתרונות שאין במתכות אחרות. קודם כל, האלומיניום הוא מטבעו עמיד בפני קורוזיה, שיתוך וחלודה. בגלל שכבת האלומינה שיש על האלומיניום, לא צריך לדאוג מפני הופעת כתמי חלודה גם אחרי חשיפה ממושכת ללחות, לגשם, לפגעי מזג האוויר וכן הלאה.

בכל אחד מהמקרים האלה, השאלה האם אלומיניום נמשך למגנט היא רק חלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. חוץ מזה, אלומיניום פופולארי כי קל לעבוד איתו. מצד אחד, המחיר שלו זול והמשקל שלו נמוך. מצד שני, הוא חזק ואמין. תכונות אלו ביחד הופכות את האלומיניום לחומר גלם שמאוד פשוט לייצר איתו מוצרים קטנים וגדולים, לשלב אותו במכונות תעשייה משוכללות ולחשוף אותו גם אל תנאי אקלים קיצוניים.

כל הסיבות לדעת האם אלומיניום נמשך למגנט

 

המאפיינים של מגנט וההשפעה שלהם על אלומיניום

סביב כל מגנט פועלים כוחות בלתי נראים שאחראיים גם על המשיכה וגם על הדחיה. החומרים שיש בסביבת המגנט מייצרים את השדה המגנטי, שעליו בעצם מסתכלים כאשר רוצים לבדוק לאיזה מתכות הוא נמשך. שאלות כאלה עולות לעיתים קרובות במעבדות, במוסדות לימוד ובבתי ספר, אבל יש להן משמעות גם בתעשייה הקלה והכבדה ובענפים חשובים לכולנו: החל מתחבורה, דרך חקלאות ועד תעופה.

לשם השוואה, פלדה היא עירוב בין כמה מתכות שונות. הסיבה לכך שהפלדה נמשכת למגנט קשורה לכך שבתוך הסגסוגת יש ברזל. אז היות והברזל נמשך למגנט, הפלדה גם היא נמשכת למגנט – בעוד האלומיניום לא. למעשה, התשובה לשאלה האם אלומיניום נמשך למגנט פשוטה מכפי שנהוג לחשוב כי רק מתכות מאוד ספציפיות נמשכות אליו: ברזל, ניקל וקובלט.

המאפיינים של מגנט וההשפעה שלהם על אלומיניום

 

ריתוך והלחמה של אלומיניום

המשמעות המיידית של התשובה השלילית לשאלה האם אלומיניום נמשך למגנט היא שאי אפשר לבצע איתו ריתוך והלחמה בצורה רגילה. בעוד ריתוך של ברזל רגיל מתבצע בקלות כמעט בכל מסגריה שמכבדת את עצמה, ריתוך של אלומיניום כבר דורש שימוש בארגז כלים אחר לגמרי ובמיומנות ברמה גבוהה ומדויקת. ללא תנאים כאלה לא רק שאי אפשר לתת תשובה אמינה לשאלה האם אלומיניום נמשך למגנט, אלא גם לא ניתן לרתך אותו.

הדרך להתגבר על הבעיה ובכל זאת לרתך את האלומיניום היא להשתמש בשיטות כמו MIG, TIG, גז ראגון וכן הלאה. אם רוצים להלחים אלומיניום עם ברזל, השיטה היחידה תהיה פיצוץ מבוקר: עורמים משטחי אלומיניום אחד על השני, מוסיפים מעליהם את משטחי הברזל ומניחים חומר נפץ שבעזרת חום גבוה אמור לגרום לכך שהם ירותכו אחד לשני.

ריתוך והלחמה של אלומיניום

 

היתרונות של אלומיניום גם בלי להימשך למגנט

אבל האמת היא שהשאלה לגבי האם אלומיניום נמשך למגנט היא רק חלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. אם מתלבטים בין סוגים שונים של מתכות ומחפשים את הדרך הכי טובה לשלב אותן בפרויקט בענפי הבנייה או התעשייה לדוגמא, צריך להסתכל על המפרט הטכני המלא.

רק באמצעות המפרט הטכני המתואר על ידי היצרן אפשר לדעת איזה סוג של אלומיניום עומד בתקן הישראלי, מה ניתן לעשות איתו, עד כמה הוא אמין ועמיד בפני קורוזיה ושיתוך והאם הוא מתאים למטרות שאותן מגדירים עבורו.החדשות הטובות הן שאפשר לנצל למשל את כל היתרונות של האלומיניום גם בלי שהוא יימשך למגנט. הדרך המהירה לעשות את זה היא לפנות אל בעלי מקצוע שמתמחים באלומיניום, בעוד דרכים אחרות יהיו להסתכל על שאר התכונות שלו.

אם רוצים לשלב אלומיניום בענף הבנייה, משתמשים בו בגלל שהוא חזק, עמיד בהתחמצנות ואין לו תכונות מגנטיות.במילים אחרות, אותן תכונות שגורמות לכך שהתשובה לשאלה האם אלומיניום נמשך למגנט תהיה שלילית – הן גם אלו שמעניקות למגנט את היתרונות שלו. זו דוגמא מעולה לכך שצריך להסתכל על מכלול התכונות של כל מתכת לפני שבוחרים איך להשתמש בה או מה בדיוק לעשות איתה.

היתרונות של אלומיניום גם בלי להימשך למגנט

 

החשיבות של התייעצות עם קבלן אלומיניום

הטעות הנפוצה היא לבחור משטחים או פרופילי אלומיניום רק לפי המחיר. אז כמובן שכל אחד ואחת מאיתנו רוצים לחסוך בהוצאות או לקבל את הטוב ביותר במחיר הזול ביותר, אבל יש עוד שיקולים שצריך להתייחס אליהם. בראש ובראשונה, עלינו להתייעץ עם קבלן אלומיניום לגבי התכונות של המתכת והיכולת שלה להתאים עבור הדרישות הקיימות.

קבלן אלומיניום יכול להמליץ לנו על כל סוג של מתכת בהתאם לצורך ולדרישות. הוא מכיר את ההבדלים בין סוגים של אלומיניום מבחינת עמידה בתקן, פערי מחירים, זמינות, האופן שבו אפשר לכופף או לעבוד איתם וכן הלאה. מעבר לכך, סביר להניח שקבלן האלומיניום יהיה הגורם המקצועי היחיד שאליו כדאי לפנות גם כדי לתאם אספקה של חומרי הגלם והמתכות וגם על מנת לתאם את ההתקנה שלהם בבית הלקוח.

לסיכום, אלומיניום אינו נמשך למגנט. בגלל התכונות המיוחדות של האלומיניום, אפשר להשתמש בו למגוון רחב של מטרות ובעיקר לנצל את היתרונות שלו מבחינת עמידות בפני קורוזיה, משקל נמוך וחוזק גבוה.

החשיבות של התייעצות עם קבלן אלומיניום

מוצרי אלומיניום מסוימים שיש סביבנו עשויים סגסוגת שבחלקה כוללת מתכות שכן נמשכות למגנט. הסיבה לכך היא שלרוב לא משתמשים באלומיניום טהור, אלא יוצרים סגסוגת שמשלבת אותו עם אבץ או עם מגנזיום.

משתמשים בו כחומר גלם לבנייה וריהוט, מנצלים את היתרונות שלו לבניית פרופילים ומסגרות לחלונות שחשופים לתנאי אקלים קיצוניים ונעזרים בו לבניית שערים עם מנוע חשמלי.

לפי סוג הפרויקט שבו רוצים לשלב אותו. לאחר הגדרת הפרויקט, מתייעצים עם קבלן אלומיניום לגבי מפרט ומחירים.

אלומיניום איכותי עומד בתקן הישראלי.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

ריתוך אלומיניום מחיר

מחפשים ריתוך אלומיניום מחיר? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

ריתוך אלומיניום לברזל

מחפשים ריתוך אלומיניום לברזל? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום

עיצוב הבית זו משימה לא פשוטה: בכל נקודה בבית קיימת צומת דרכים שמבקשת מאיתנו לבחור את האפשרות הטובה ביותר, הזולה ביותר או המשתלמת ביותר. גם

מתקין פרגולות אלומיניום

מחפשים מתקין פרגולות אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

מה היתרונות של החומר אלומיניום

מחפשים שירותי אלומיניום ורוצים לדעת מהם היתרונות של החומר אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב