מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

התייעצות עם קבלן אלומיניום מנוסה מאפשרת לבדוק בקלות מה כולל התהליך של הברקת אלומיניום ומתי כדאי להשתמש בו. בנוסף, אפשר להשוות בין פתרונות הברקה שונים כדי להגדיל את הסיכוי ליהנות מהיתרונות של אלומיניום כבר באופן מיידי אלומיניום הוא סוג של מתכת, אבל יש לו תכונות מיוחדות. בין היתר, התכונות הכי בולטות של אלומיניום הן למשל שכבת אלומינה שמגנה עליו מפני חלודה, קורוזיה ושיתוך.

בנוסף, האלומיניום מגיע במראה מאוד מתכתי אבל מבריק יותר לעומת מתכות אחרות. בשביל לשמור על המראה הזה, חשוב לדעת איך לבצע הברקת אלומיניום ומה היתרונות של הפעולה.הברקת אלומיניום אפשר לבצע לבד או באופן מקצועי.

אם בוחרים להבריק לבד את המשטח, צריך לבחור היטב את חומרי הגלם שבהם משתמשים ולהיצמד להנחיות היצרן המופיעות במפרט המלא של כל מוצר. אם פונים אל קבלן אלומיניום או בעלי מקצוע, אפשר לדעת בוודאות שהתוצאות יהיו מעולות – אבל משלמים על זה מעט יותר.

הברקת אלומיניום

 

החשיבות של הברקה מקצועית

אלומיניום היא מתכת שמשתמשים בה לעיתים קרובות בגלל התכונות שהופכות אותה עמידה, חזקה ומבריקה. השאלה המתבקשת היא מדוע אם כן צריך להבריק את האלומיניום, כי הרי הוא אמור להיות עמיד בפני שיתוך וקורוזיה. מבחינה כימית, הסיבה לכך קשורה לתהליכים שעוברים על החלק החיצוני של האלומיניום.

במילים פשוטות, הסיבה לכך שכדאי לשקול הברקת אלומיניום אחת לתקופה מסוימת היא שהחלק החיצוני עובר אנודיזציה עם מתכות אחרות. לרוב מבצעים תהליך כזה של אלומיניום עם נחושת או מגנזיום וכדי להשיג סגסוגת שיכולה לעמוד בבלאי. אז בגלל התגובה הטבעית של מתכת לחמצן, כמו שנוצרת בתוך כל סגסוגת מתכות שהיא לא רק של אלומיניום טהור, המראה דוהה והופך להיות עכור עם הזמן.

החשיבות של הברקה מקצועית

 

היתרונות של הברקת אלומיניום

יש כמה סיבות טובות לבצע הברקה לסוגים שונים של מתכות בכלל ולמשטחי אלומיניום בפרט. קודם כל, הברקה מאפשרת להחזיר לאלומיניום את המראה המודרני שלו. זה אומר שגם אחרי שנים רבות של שימוש באלומיניום במקומות פתוחים וכאלה שחשופים לפגעי האקלים ומזג האוויר, ניתן לבצע את ההברקה ולקבל תוצאות מעולות בתוך זמן קצר.

שנית, הברקה מוכיחה את עצמה מבחינת התאמה לדרישות של קהל היעד והלקוחות. בעזרת הברקה עדיין שומרים על התכונות המקוריות של אלומיניום מבחינת חוזק גבוה, עמידות מוכחת מפני חלודה וגם משקל נמוך, אבל מחליפים את הגוון ומרעננים אותו. יתרה על כך, אפשר לבצע הברקה מקצועית לכל הסוגים השונים של משטחי אלומיניום – כולל אלו שהודפסו עליהם תמונות או שהצבע המקורי שלהם הוחלף.

היתרונות של הברקת אלומיניום

 

סוגים של מוצרי אלומיניום שאותם כדאי להבריק

כדאי לשקול הברקה של כל המוצרים השונים העשויים סגסוגות אלומיניום. כך לדוגמא ניתן להשתמש בהברקה לכלי מטבח, כלי בישול וסכו"ם, או למוצרי חוץ ובהם פרגולות, הצללות ופתרונות קירוי. בכל אחד מהמקרים האלה, משתמשים בחומרי הברקה מעולים שמסוגלים לשמור על עמידות גבוהה גם אחרי תהליך מהיר וקל.

היתרון של הברקת אלומיניום הוא שניתן לראות את התוצאות באופן מיידי. בעוד רוב הלקוחות שמעדיפים מוצרי אלומיניום על מוצרים ממתכות אחרות בוחרים בהם בגלל עמידות לטווח ארוך, את ההברקה רואים מאוד מהר. התוצאות הטובות של ההברקה הופכות את האלומיניום לחומר מרשים והן מעודדות את השימוש בו גם למוצרים ביתיים וגם למוצרי חוץ ומוצרים תעשייתיים.

סוגים של מוצרי אלומיניום שאותם כדאי להבריק

 

שלבים מומלצים עבור הברקת אלומיניום בצורה עצמאית

התוצאות של הברקה מקצועית שמבוצעת על ידי קבלני אלומיניום תמיד יהיו טובות יותר מאשר הברקה שאותה מבצעים לבד. מצד שני, זה לא אומר שצריך לוותר לגמרי על תחזוקה של האלומיניום יחד עם ההברקה אחת לתקופה מסוימת. כך ניתן לנקות סוגים שונים של מוצרים ביתיים ולרכז את כל היתרונות של האלומיניום תחת קורת גג אחת, גם בלי לסבול מהמראה העכור של המוצרים הקיימים.

בשביל להבריק אלומיניום שתמשים בצינור מים, סבון כלים, סמרטוט לח, קערה, חומץ, קרם או חומר ייעודי לניקוי אבנית, לימון ובמקרים של ריהוט חוץ גם שעווה לרכב. קודם מרטיבים את משטח האלומיניום בצורה יסודית, לאחר מכן מנקים אותו במים וסבון ואז מורחים תערובת של חומץ ומים. עוברים על כל המשטח עם כרית קרצוף, ממשיכים לעשות את זה מספר פעמים ובכמה שכבות בעדינות ושוטפים היטב במים. מייבשים עם מטלית רכה ובריהוט חוץ גם מורחים שכבת שעווה שמגנה על האלומיניום מפני דהייה ובלאי.

שלבים מומלצים עבור הברקת אלומיניום בצורה עצמאית

 

תדירות מומלצת להברקת אלומיניום

את התדירות של ההברקה קובעים לפי מידת החשיפה של מוצרי אלומיניום לנזקים או למתכות אחרות. כמו כן, יש להתייחס בנפרד לתדירות המומלצת עבור הברקה של מוצרים שעשויים אלומיניום טהור – לבין מוצרים שמיוצרים מסגסוגות אלומיניום עם נחושת, ברזל וכן הלאה. אם לא בטוחים לגבי המפרט המלא של כל מוצר, ניתן לעשות את זה באמצעות התיאור של היצרן.

התדירות המומלצת גם נקבעת לפי האופן שבו משתמשים באלומיניום. כלי מטבח בשימוש יום יומי דורשים תדירות גבוהה יותר של שירותי הברקה, בעוד פרופיל אלומיניום שנמצא בתוך חדרי שינה ולא חשוף לפגעי האקלים יכול לעבור הברקה רק אחת לכמה חודשים. בסופו של דבר, על טעם וריח קשה להתווכח וצריך לזכור שהמטרה של הברקה היא בעיקר אסתטית.

לסיכום, האפשרות להבריק את כל הסוגים השונים של מוצרי האלומיניום היא חדשות מעולות עבור מי שמבינים מה היתרונות של המתכת הזו לעומת מתכות אחרות. בזכות הברקה, ניתן להחזיר גם למשטחי אלומיניום ותיקים את המראה המודרני והנוצץ. לאחר מכן, כל שנותר הוא להקפיד על תחזוקת המוצרים על פי הנחיות היצרן ועל שימוש בחומרי הברקה שלא גורמים נזקים למתכת או לאביזרי הפרזול שיש סביבה.

תדירות מומלצת להברקת אלומיניום

כי הם מיוצרים מסגסוגות מתכת שעלולות לסבול בלאי ולדהות עם השנים. הברקה מהירה ויעילה מחזירה לאלומיניום את המראה המזוהה איתו ומאפשרת לשלב אותו בקלות בחלל הפנים או החוץ.

תלוי בסוג החומר שבו בוחרים. משחה של 100 גרם להברקת כל סוגי המתכות תעלה 20-90 ש"ח, מטלית לניקוי אלומיניום בגודל 20X30 ס"מ תעלה 25-45 ש"ח וחומרים וקרם להברקת כלי אלומיניום יעלה 35-40 ש"ח ל-100 מ"ל.

אפשר לבצע הברקה ביתית אחת לחצי שנה והברקה מקצועית אחת לשנה.

כן. ההברקה לא פוגעת בעמידות.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

החלפת גלגלים לדלת הזזה אלומיניום

מחפשים החלפת גלגלים לדלת הזזה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה