מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

הדפסה על אלומיניום

הטמעה של תמונה אל תוך לוח אלומיניום באמצעות שילוב בין לחץ וחום גבוה מאפשרת לעצב אותו בהתאמה אישית למגוון רחב של שימושים ועיצובים. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של תהליך הדפסה על אלומיניום ואיך בדיוק מבצעים אותו לוחות אלומיניום יכולים לשמש למגוון רחב של מטרות.

האלומיניום שבו משתמשים על מנת לייצר לוחות כאלה מצליח להיות חזק, אמין, עמיד ובעיקר זול ומשתלם. חוץ מאשר עמידות בפני קורוזיה ושיתוך, אלומיניום הוא גם חומר גלם שלא דורש שום סוג של תחזוקה וקל מאוד לנקות אותו. על הרקע הזה, אפשר להבין מדוע כיום יש ביקוש גבוה לשירותי הדפסה על אלומיניום עם ערך מוסף.

המטרה של הדפסה על אלומיניום היא לשנות את הצורה המקורית של הלוח ולעצב אותו מחדש. באמצעות ההדפסה ניתן לשלב בין עיצובים איכותיים ובהתאמה אישית, לבין התכונות של אלומיניום כחומר גלם פופולארי ואיכותי. כמו כן, ההדפסה מתבצעת כיום בתהליך מהיר, איכותי ומקצועי ומשיגים איתה תוצאות מעולות ישירות מול בעלי מקצוע שמתמחים בנושא.

הדפסה על אלומיניום

 

כך מבצעים הדפסה על אלומיניום

הקפדה על השלבים הנכונים מגדילה את הסיכוי ליהנות מכל היתרונות של הדפסה על אלומיניום גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. הנה למשל השלבים שאותם חשוב מאוד לבצע בצורה נכונה:

  1. בחירת התמונה המודפסת – בשלב הראשון בוחרים איזו תמונה להדפיס על גבי אלומיניום. אנשים פרטיים למשל יכולים לבחור תמונה אישית שקשורה אל חיי המשפחה שלהם, בעוד בתחום המסחרי והעסקי בוחרים תמונות שמייצגות את עסק, הלוגו, המוטו, הסלוגן וכן הלאה. בנוסף, קיימים בתי דפוס או גלריות שבהם מוכרים לוחות אלומיניום מודפסים עם תמונות אמנותיות.
  2. הטמעה של התמונה אל לוח אלומיניום – בשלב השני מבצעים פעולה שקוראים לה בעגה המקצועית "סובלימציה". במילים אחרות, זו הטמעה של התמונה המודפסת אל תוך לוח האלומיניום. בגלל שלצד כל התכונות השונות של האלומיניום הוא גם מוליך היטב חום וחשמל, קל להטמיע עליו את התמונה המודפסת בצורה יעילה ויסודית. את ההטמעה מבצעים תוך שילוב בין לחץ וחום גבוה והיא אמינה ואיכותית.
  3. הוספת מסגרת פנימית – בשלב האחרון מוסיפים ללוח האלומיניום המודפסת מסגרת פנימית. מטרת המסגרת הפנימית היא להקל על השימוש בלוח אלומיניום, כמו למשל כדי לתלות אותו על הקיר בתור תמונה אמנותית. כאן צריך גם לזכור שהאלומיניום הוא חומר גלם קל משקל ולכן ההתקנה שלו מהירה. בשביל לשמור על היתרונות האלה של הדפסה על אלומיניום, מוסיפים את המסגרת הפנימית בחלק האחורי וכך מרחיקים את התמונה מהקיר ל-1-2 ס"מ.

כך מבצעים הדפסה על אלומיניום

 

סיבות להדפסה על אלומיניום

הדפסה על אלומיניום יכולה להיות פתרון מעולה לשלל צרכים ומטרות. אפשר להדפיס על לוחות אלומיניום כדי לגוון את העיצוב בחלל הפנים של הבית, על מנת להוסיף הטמעה של אלמנטים שונים בתלת ממד וכדי להתכתב עם המראה המבריק המקורי של המתכת. יתרה על כך, האלומיניום הוא חומר גלם שאפשר להדפיס עליו בקלות גם בלי לחרוג מהתקציב בגלל שהמחיר שלו נמוך יותר מאשר מתכות אחרות.

מלבד העניין הדקורטיבי, סיבה טובה אחרת להדפסה על גבי לוחות אלומיניום היא העמידות. העובדה שמטמיעים את התמונה על גבי לוח אלומיניום באמצעות לחץ וחום גבוה לא פוגעת בתכונות שלו, אלא רק מחדדת את היתרון לעומת מתכות אחרות. גם אחרי שמדפיסים על הלוח, האלומיניום נשאר עמיד בפני קורוזיה, חלודה ושיתוך.

סיבות להדפסה על אלומיניום

 

בחירת לוח אלומיניום מתאים להדפסה

חשוב מאוד להשוות בין סוגים שונים של לוחות אלומיניום כדי ליהנות מהיתרונות שלהם. קודם צריך לבדוק איזה לוח אלומיניום עומד בתקן הישראלי, עד כמה הוא איכותי והאם בטוח לעבוד איתו. לאחר מכן מסתכלים על המפרט המלא של כל סוג של לוח אלומיניום מבחינת גודל, עובי ומידות. אלו נתונים חשובים, שמשפיעים גם על התוצר הסופי אחרי ההדפסה וגם על המחיר שלה.

את הלוח המתאים להדפסה ניתן לבחור בצורה עצמאית או מול קבלני אלומיניום ובעלי מקצוע. בשביל לבחור לבד את הלוח, חייבים להכיר את ההבדלים בין סוגים שונים של לוחות אלומיניום ולהסתכל על המפרט הטכני. אם רוצים להתייעץ עם קבלן אלומיניום ובעלי מקצוע, כדאי לוודא שיש להם ניסיון רלוונטי בהדפסה. מטבע הדברים, לוחות אלומיניום המיועדים לעיבוד שבבי למשל הם לא אותם לוחות שעליהם מדפיסים תמונות.

בחירת לוח אלומיניום מתאים להדפסה

 

פרמטרים המשפיעים על המחיר

הדפסה על אלומיניום יקרה יותר מאשר הדפסה על נייר ובד. מנגד, היא זולה בהשוואה להדפסה על מתכות אחרות. לכן צריך להסתכל לא רק על השורה התחתונה מבחינת המחיר של שירותי הדפסה, אלא גם על הפרמטרים המשפיעים על העלות הסופית.

ישנם פרמטרים שונים שקובעים כמה יעלה להדפיס על כל סוג של לוח אלומיניום. מלבד המידות שכבר הוזכרו, צריך להסתכל לדוגמא על שיטת ההדפסה שבה משתמשים ועל ההתחייבות של בתי דפוס או מסגריות לעמידה בלוח זמנים. פעמים רבות מקבלים הצעת מחיר נמוכה, אבל מבינים שזה בגלל שאין שום התחייבות לעמידה בלוח זמנים ומגלים שהפרויקט עלול להתעכב.

פרמטרים המשפיעים על המחיר

 

המלצות על תמונות מודפסות

האפשרות להטמיע בלחץ וחום גבוה כמעט את כל סוגי התמונות על לוחות אלומיניום הופכת את הפתרון הזה לפופולארי בכל רחבי העולם. המשמעות היא שקל כיום לקבל המלצות על תמונות שמודפסות על אלומיניום ושאפשר לעשות את זה גם אם לא מכירים אישית אנשים שכבר השתמשו בשירות והיו מרוצים.

את ההמלצות על תמונות שמודפסות לשימוש פרטי אפשר למשל לקבל מחברים ומשפחה. אם לעומת זאת מחפשים המלצות להדפסות מסחריות בהיקפים גדולים, יכול להיות שיש מקום לפנות ישירות אל בתי הדפוס או המסגריות ולהסתכל על פרויקטים קודמים שאותם הם ביצעו.

המלצות על תמונות מודפסות

כדי להמשיך וליהנות מהיתרונות של כחומר גלם עמיד בחלודה, אמין לשנים רבות, נוח לתחזוקה ובעיקר מבריק ואסתטי. ההדפסה שומרת על התכונות של האלומיניום והיא מתבצעת בהתאמה אישית לדרישות הלקוחות.

תלוי בגודל ובהדפס. המחיר להדפס סטנדרטי בגודל של 30X30 הוא 130-150 ש"ח, בעוד הדפסה דומה על לוח אלומיניום שוכב בגודל של 100X100 ס"מ כבר יהיה 350 ש"ח בממוצע.

באינטרנט, ברשתות חברתיות, בבתי דפוס ובמסגריות. כדאי לוודא שמדובר באלומיניום איכותי.

את כל סוגי התמונות – לרבות תמונות של המשפחה, לוגו עסקי ועוד.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",