מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

החלפת זכוכית אלומיניום

פרופיל אלומיניום מאפשר לשדרג את החלון ולעצב אותו במראה מודרני ויוקרתי. אבל מה עושים אם הזכוכית נשברת וכיצד בוחרים בעלי מקצוע אמינים שיכולים לבצע החלפת זכוכית אלומיניום במהירות וביעילות? הנה המדריך המלא פרופיל אלומיניום יכול להתאים לשימושים רבים. הוא אידיאלי כפרופיל לדלתות כניסה, מתאים גם לדלתות הזזה וחוץ ומסייע לשיפור התפקוד של דלתות פנים במשרדים או בתים פרטיים.

עם זאת, אין ספק שאת היתרונות הכי ברורים של פרופיל כזה אפשר לראות כאשר משלבים אותו בחלונות. השאלה היחידה היא איך ומתי מבצעים החלפת זכוכית אלומיניום על מנת להמשיך לנצל את התכונות של אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר בעולם.

האלומיניום הפך למתכת פופולארית שמשתמשים בה לעיתים קרובות על מנת לייצר פרופילים לחלונות כי יש לו תכונות שאין לחומרים אחרים. ראשית, האלומיניום עמיד מטבעו בפני שיתוך, קורוזיה וחלודה. זה אומר שלא צריך לחשוש מפני הופעת כתמי חלודה על חלונות אלומיניום ושגם לא צריך להשקיע כסף או להתאמץ כדי לתחזק אותם. שנית, האלומיניום הוא מתכת חזקה – אבל גם כזו שקל לעבוד איתה.

החלפת זכוכית אלומיניום

 

בחירת הזכוכית המתאימה עבור חלון אלומיניום

כמובן שהאלומיניום משמש רק לייצור הפרופיל של החלון. אחרי שבוחרים את פרופיל האלומיניום המתאים ומייצרים את החלון, צריך למצוא לו זכוכית איכותית וחזקה. לרוב משתמשים בזכוכית מחוסמת, כי היא עברה תהליך חיסום שבעזרתו היא הופכת להיות עמידה יותר בפני שבירות.

החלפת זכוכית אלומיניום רלוונטית אם בכל זאת נגרם נזק. אפשר לשקול החלפה כזו של הזכוכית הקיימת בזכוכית חדשה מאותו סוג, או לנצל את ההזדמנות ולעבור מזכוכית לא מספיק חזקה לזכוכית טריפלקס או לזכוכית מחוסמת. בשביל לקבל החלטה נכונה לגבי המועד המתאים והמפרט של החלפת זכוכית אלומיניום, מתייעצים עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

בחירת הזכוכית המתאימה עבור חלון אלומיניום

 

דגשים ושיקולים לפני החלפת זכוכית

החלפת זכוכית חייבת להתבצע על ידי קבלן אלומיניום מיומן ומנוסה. אם מערבים מוקדם קבלן מן הסוג הזה, מרכזים תחת קורת גג אחת את כל השאלות החשובות וגם מביאים בחשבון דגשים כגון:

  1. עלות ההחלפה של הזכוכית – הדבר הראשון שרוב הלקוחות שואלים לגבי החלפת זכוכית אלומיניום היא כמה זה יעלה. זה כמובן שיקול חשוב, כי הוא משפיע על היכולת שלנו לשמור על מסגרת התקציב בלי להתפשר על רמת החיים או על העיצוב של החלונות. בשביל לדעת כמה תעלה החלפה של הזכוכית, מתייעצים עם קבלן אלומיניום שמכיר גם את התחום וגם את ההבדלים בין סוגי זכוכית.
  2. מה כרוך בתהליך – הדבר השני שצריך לבדוק היא איך בדיוק מתבצע התהליך המלא של החלפת זכוכית. בחלק מהמקרים צריך למשל להחליף את כל החלון, כמו בחלון ממ"ד, על מנת לשמור על האטימות של החדר. אבל לרוב, ניתן לבצע את ההחלפה בלי לפרק את כל החלון ובתהליך מהיר ומקצועי.
  3. תקופת אחריות – היתרון של החלפת זכוכית אלומיניום מול קבלן אלומיניום מנוסה הוא שמקבלים אחריות לתקופה ארוכה. המשמעות של תקופת אחריות היא שניתן לאחר מכן לפנות אל אותו קבלן אם מגלים סדק בחלון, אם הוא יוצא מהמקום בתוך המסילה בפרופיל האלומיניום או אם מופיעים עליו כתמי עכירות לא ברורים.

דגשים ושיקולים לפני החלפת זכוכית

 

תחזוקה לאחר החלפת זכוכית אלומיניום

זכוכית טריפלקס או זכוכית מחוסמת ברמה גבוהה תחזיק מעמד שנים רבות גם בחלונות שהשימוש בהם הוא יום יומי ואינטנסיבי. חלונות כאלה יתאימו לדוגמא לבתים פרטיים, בתי עסק, חנויות וגם מוסדות ציבוריים כגון בתי חולים, בתי ספר ועוד. בכל אחד מהמקומות האלה, בוחרים מלכתחילה את הזכוכית האיכותית והמתאימה ביותר לפי האופי של החלון והתכונות שלו.

הדבר החשוב הוא לנצל את ההזדמנות של החלפת זכוכית אלומיניום על מנת לתחזק את החלון החדש טוב יותר. כדי לבצע תחזוקה כזו, נצמדים למשל להנחיות של היצרן מבחינת חומרי הגלם המתאימים להברקה של פרופיל אלומיניום – לעומת חומרי הניקיון המתאימים רק עבור הזכוכית. אם לא רוצים שהאלומיניום ייפגע, מבריקים אותו רק עם חומרים רלוונטיים ומשתמשים בחומרים אחרים לידיות, למוצרי הפרזול או לזכוכית.

תחזוקה לאחר החלפת זכוכית אלומיניום

 

גורמים המשפיעים על המחיר של חלון חדש

העלות של החלפת זכוכית אלומיניום מורכבת מהוצאות ישירות ועקיפות. הוצאות ישירות הן למשל אלו שמגלמות בתוכן את העלות של הזכוכית החדשה, או את העלות של החלון כולו במידה והוא נשבר או רוצים לשפץ את החדר. לעומת זאת, הוצאות עקיפות הן אלו שמייצגות את ההתקנה וההחלפה של החלון או הזכוכית – בלי העלות של חומרי הגלם.

התייעצות עם קבלן אלומיניום מאפשרת להתייחס לכל הגורמים השונים המשפיעים על המחיר של החלון החדש. עזרה מקצועית כזו תעזור למשל לדעת כמה יעלה להחליף כל סוג של חלון אלומיניום בבית או בעסק, מה זה אומר מבחינת העלות של הזכוכית והאם אפשר לחזור לשגרה באופן מיידי. כמו כן, הצעת המחיר היא לעיתים קרובות אינדיקציה לרמת האמינות של קבלני אלומיניום.

גורמים המשפיעים על המחיר של חלון חדש

 

היתרונות של החלפת זכוכית בצורה מקצועית

החלפת זכוכית היא ממש לא פעולה שאותה כדאי לנסות לעשות לבד. גם אם זה לא כרוך בפירוק של כל החלון אלא רק בפירוק של הזכוכית הקיימת, עדיף שבעלי מקצוע יהיו מעורבים בתהליך. היתרון בזה הוא רמת בטיחות גבוהה, ביצוע מדויק וגם אחריות על התוצאות.

כדאי להחליף כל סוג של זכוכית שנשברה או שיש עליה סדק. בחדרי ממ"ד ומרחבים מוגנים, החלפת הזכוכית מתבצעת גם משיקולים אסתטיים ובעיקר משיקולים פונקציונאליים של אמינות. מעבר לכך, החלפת הזכוכית היא השקעה משתלמת כי היא מעלה את הערך של הנכס ומשביחה אותו. אז אם מסתכלים על החלפת הזכוכית באופן הזה, מבינים למה עדיף לבצע את הפעולה בצורה מקצועית ויסודית.

היתרונות של החלפת זכוכית בצורה מקצועית

 

250-450 ש"ח עבור זכוכית שקופה וכ-500-1,100 שח לזכוכית טריפלקס או זכוכית מחוסמת.

התקן הוא להחלפת זכוכית בעובי של 4 מ"מ מינימום. זכוכית דקה יותר עלולה להתנפץ בקלות ולגרום נזקים.

פרופיל אלומיניום משדרג את החלון. הוא מעוצב במראה מבריק, מתאים לעיצוב מודרני, נוח מאוד לתחזוקה, קל לניקיון ועמיד בפני קורוזיה וחלודה.

בודקים כמה שנות ניסיון יש לו ומקבלים עליו המלצות. לאחר מכן מבצעים השוואת מחירים ומבררים מה כוללת העבודה.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",