מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

התקנת מעקות אלומיניום

רוצים לבצע התקנת מעקות אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

עבודה מהירה, עמידות גבוהה ומגוון רחב של עיצובים הן רק חלק מהסיבות לבחור באלומיניום כחומר גלם מרכזי לבניית והתקנת כל סוגי המעקות. עם זאת, חשוב גם לדעת אל מי לפנות כדי ליהנות מהיתרונות האלה ומה ההבדל בין מעקות אלומיניום לבין פתרונות וחומרי גלם אחרים

בחירה נכונה של מעקה מחייבת התייחסות להשוואה בין סוגים שונים של חומרי גלם. אם מבצעים את ההשוואה בצורה יסודית ותוך התייחסות למפרט הטכני המאפיין כל חומר גלם, רואים באופן ברור את היתרונות של התקנת מעקות אלומיניום. בזכות היתרונות האלה, ניתן כיום לבצע עבודה משתלמת של התקנת מעקות בכל סוגי המרפסות וגם במקומות נוספים ברחבי הבית, הגג, המשרד, החצר ועוד.

היתרון העיקרי של התקנת מעקות אלומיניום בא לידי ביטוי בעבודה מהירה וזריזה. אלומיניום הוא חומר גלם שקל לעבוד איתו וניתן גם לעבד אותו בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד והלקוחות. עיבוד אלומיניום יכול למשל להתבצע באמצעות כלים שונים שמאפשרים הלחמה, ריתוך, כיפוף וכן הלאה. באמצעות כל אחד מהכלים האלה לא רק משנים את התצורה הסופית של המעקה, אלא גם תורמים לתכונות של האלומיניום מבחינת עמידות.

התקנת מעקות אלומיניום

 

המפרט של התקנת מעקות אלומיניום

כל היתרונות הטכניים של התקנת מעקות אלומיניום נובעים מהמאפיינים של חומר הגלם עצמו. הנה לדוגמא כמה מאפיינים כאלה והאופן שבו הם באים לידי ביטוי ספציפית בהתקנת מעקה למרפסת או לחלל החוץ שחשוף גם לפגעי מזג האוויר:

  1. עמידות בפני קורוזיה, שיתוך וחלודה – אלומיניום הוא סוג של מתכת עם שכבת אלומינה שתפקידה לספק הגנה. מלבד הגנה כללית מפני כיפוף או שבירה, האלומינה גם מגנה מפני קורוזיה. המשמעות הפשוטה היא שלא צריך לחשוש מהופעת כתמי חלודה על גבי מעקות אלומיניום וגם אין צורך בשום סוג של תחזוקה. השילוב הזה בין עמידות בפני קורוזיה, שיתוך וחלודה קריטי כאשר בונים מעקות למרפסת והוא אידיאלי בכל מקום שחשוף לשמש ולפגע האקלים ומזג האוויר.
  2. מחיר משתלם – כל התכונות המעולות של אלומיניום מבחינה טכנית לא הופכות אותו לחומר גלם יקר. המחיר של המתכת הזו משתלם ונמוך משמעותית לעומת מתכות אחרות, בלי שזה יבוא על חשבון העמידות. התוצאה היא מחיר משתלם של מעקות אלומיניום שבהן אפשר להשתמש על מנת ליהנות ממרפסת בטיחותית ואיכותית יותר.
  3. עיצוב מגוון בהתאמה אישית – מעקה הוא חלק חשוב בעיצוב חלל החוץ או הפנים. מעקה למדרגות למשל משפיע על הרושם הראשוני שאותו הלקוחות מקבלים כאשר הם נכנסים אלינו הביתה, בעוד מעקה למרפסת קובע את האופי של הבית גם מבחוץ. בשביל לעצב מעקות ברמה גבוהה ובהתאמה אישית, משתמשים באלומיניום שאותו אפשר לצבוע בתנור בכל גוון לבחירת הלקוחות.
  4. בטיחות מוכחת – אי אפשר לדבר על היתרונות השונים של התקנת מעקות אלומיניום בלי להזכיר את ההיבט הבטיחותי. בסופו של דבר, המטרה של בניית המעקה היא למנוע נפילות. אז כדי להבטיח את מניעת הנפילות מהמרפסת או מגובה רב, משתמשים במעקה שמיוצר מאלומיניום ובעזרתו ניתן להגן על חלל החוץ ועל בני המשפחה.

המפרט של התקנת מעקות אלומיניום

 

השוואה בין התקנת מעקות אלומיניום לבין אפשרויות אחרות

עוד דרך טובה להבין מה היתרונות של מעקה אלומיניום היא להשוות בין האפשרות הזו לבין חומרי גלם אחרים. השוואה כזו תבדוק למשל מה ההבדל בין מעקה שעשוי אלומיניום לבין מעקה שעשוי זכוכית, כמו מבחינת המראה והעמידות: מעקה זכוכית בהחלט נראה מעולה ומתכתב עם סגנון עיצוב מודרני כמו מעקה אלומיניום, אבל ההתקנה שלו יקרה וארוכה והוא גם פחות יציב.

לשם השוואה, מעקה ברזל מציע בעיקר אמינות ובטיחות – אבל הוא עלול לסבול מחלודה והמחיר  שלו יקר יותר מאשר האלומיניום. כמו כן, מעקה עשוי ברזל דורש תחזוקה כי הוא בהחלט סופג את נזקי הזמן מבחינת חלודה ויש עיצובים שבהם הוא מאפשר לטפס עליו בצורה שאינה בטיחותית או מזמינה פריצות.

השוואה בין התקנת מעקות אלומיניום לבין אפשרויות אחרות

 

החשיבות של התקנת מעקה אלומיניום עם זכוכית מתאימה

לוח הזכוכית המותקן בתוך פרופיל אלומיניום הוא החלק העיקרי שאותו מתקינים. אם יוצרים קשר עם קבלן אלומיניום ורוצים לוודא את הניסיון והאמינות שלו, כדאי לשאול מראש באיזה סוג של זכוכית הוא משתמש ומה ההבדל בין האפשרויות שעל הפרק.

אפשרות אחת היא להשתמש בזכוכית מחוסמת, שבשביל לייצר אותה מחממים את חומר הגלם המקורי לטמפרטורה של עד 700 מעלות ואז מבצעים קירור מהיר. אפשרויות אחרות הן זכוכית טריפלקס וזכוכית טריפלקס מחוסם, שהיא למעשה שתי שכבות של זכוכית מחוסמת עם הדבקה ולכן היא גם היקרה ביותר.

החשיבות של התקנת מעקה אלומיניום עם זכוכית מתאימה

 

כך בוחרים את הזכוכית המתאימה עבור מעקה שמיועד למרפסת

התייעצות עם קבלן אלומיניום מאפשרת לבדוק כל מקרה לגופו על מנת להגדיל את הסיכוי לכך שנצליח לבחור את המעקה המתאים. יש הבדל בין מעקה לחלל הפנים והחוץ, או בין מעקה שמיועד למרפסת בקומות גבוהות לעומת מעקה בחדר מדרגות. בשביל לבחור את הזכוכית המתאימה למעקה אלומיניום למשל, מתייעצים עם קבלן אלומיניום וגם מסתכלים על פרויקטים קודמים שאותם הוא ביצע.

את הזכוכית המתאימה בוחרים לפי שיקולי בטיחות, עלות מול תועלת ותקציב. לכל אחד ואחת מאיתנו תקציב מעט אחר לבנייה או התקנה של מעקות אלומיניום, מה גם שאולי נרצה עיצוב שונה עבור חלל החוץ והמרפסת. לכן הסוד הוא להסתכל מראש על מה בדיוק מדובר ורק אז לבחור את הזכוכית המתאימה לפי המטרות שאותן מנסים להשיג.

כך בוחרים את הזכוכית המתאימה עבור מעקה שמיועד למרפסת

 

המחירים של התקנת מעקות אלומיניום

את המחיר של ההתקנה קובעים לפי מטר מרובע. עם זאת, ניתן לחסוך את המחיר למטר במרפסת גדולה. חוץ מזה, הפרמטרים המשפיעים על המחיר יכולים להיות סוג הזכוכית שבה משתמשים, דרישות לעיצוב מיוחד או נגישות מוגבלת.

ככל שהפרויקט מורכב יותר, כך המחיר שלו יעלה. באופן כללי, בשביל להתקין מעקה אלומיניום במרפסת למשל נשלם 600-1,000 ש"ח לכל מטר מרובע ובשביל להתקין מעקה במדרגות נשלם 500-800 ש"ח למ"ר.

המחירים של התקנת מעקות אלומיניום

 

זכוכית טריפלקס מחוסם עולה כ-100 ש"ח יותר למ"ר בהתקנת מעקה.

שירות התקנה של קבלן אלומיניום אמין כולל מדידה מדויקת, הרכבה של המעקה והתקנה שנמשכת מקסימום יומיים.

הזכוכית צריכה לעמוד בתקן וכדאי שהאלומיניום יהיה איכותי ובעל תקן ישראלי.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

התקנת דלת אלומיניום

רוצים לבצע התקנת דלת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

התקנת דלת הזזה אלומיניום

רוצים לבצע התקנת דלת הזזה מאלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

התקנת מסתור כביסה מאלומיניום

מחפשים בעל מקצוע עבור התקנת מסתור כביסה מאלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו

התקנת פרגולה אלומיניום

רוצים לקשת מבנה ע"י התקנת פרגולה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

התקנת מרזב אלומיניום

רוצים לבצע התקנת מרזב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

התקנת שער אלומיניום

רוצים לבצע התקנת שער אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של