מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

יציקת אלומיניום

מחפשים בעל מקצוע לעבודת יציקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

חימום של המתכת ואז יציקה שלה אל תוך תבנית רצויה מאפשר לשנות את הצורה של אלומיניום ועדיין לשמור על התכונות המקוריות שלו. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של יציקה וכיצד מנצלים אותם על הצד הטוב ביותר אלומיניום הוא חומר גלם פופולארי שמיועד לתעשייה הקלה והכבדה, לתחום החקלאות ולעוד שורה ארוכה של מפעלים ופסי ייצור.

במקור, הסיבה לכך שרבים מעדיפים יציקת אלומיניום על פני אלטרנטיבות אחרות קשורה לתכונות של המתכת. האלומיניום הוא לא רק סוג של מתכת קלה שמאוד קל לעבוד איתה ולשנות את הצורה שלה, אלא גם חומר שעמיד בפני קורוזיה, שיתוך והצטברות של חלודה.

אחת הדרכים הכי טובות ליהנות מהיתרונות של אלומיניום היא לחמם את המתכת. באמצעות חימום של אלומיניום ניתן להמיס אותו, ליצוק אותו בחזרה אל תוך תבנית רצויה וכך לשנות את הצורה שלו. זו יציקה שאפשר להשתמש בה למטרות שונות והיא זמינה לשימושים פרטיים לא פחות מאשר בתחום המסחרי והתעשייתי.

יציקת אלומיניום

 

התכונות של יציקת אלומיניום

בשביל להבין את היתרונות של יציקת אלומיניום, צריך לחזור צעד אחורה אל המאפיינים שלה לעומת חומרי גלם אחרים. המטרה של שימוש ביציקות כאלה היא כאמור להביא לידי ביטוי את כל היתרונות של האלומיניום כחומר גלם פופולארי, אבל בצורה לבחירת הלקוח. אם מחממים את המתכת ואז יוצקים אותה אל תוך תבנית חדשה, יוצרים את היציקה המתאימה לפי דרישות שונות.

יציקת אלומיניום היא גם כן למשל עמידה בפני קורוזיה, שיתוך וחלודה. המשקל שלה נמוך אבל החוזק שלה גבוהה, יש לה מוליכות חשמלית יחסית גבוהה והמחיר שלה זול ומשתלם. את היציקה ניתן להכין במפעל מתאים כדי להביא את התוצר המוכן ישירות אל בית הלקוח, או לתאם יציקה מיוחדת מול קבלני אלומיניום שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. בכל מקרה, חשוב לוודא שמשתמשים באלומיניום איכותי שגם עומד בתקן הישראלי המקובל.

התכונות של יציקת אלומיניום

 

כל מה שאפשר לעשות עם היציקה

יש הבדלים בין סוגים שונים של יציקות אלומיניום ולכן גם ניתן להשתמש בהן בצורות אחרות. אפשרות בולטת אחת לדוגמא היא לנצל את כל היתרונות של היציקה הקטנה כדי ליצור תכשיטים או ברגים, מחומר מסוג אלומיניום שנשאר מבריק ועמיד גם אחרי חשיפה ממושכת לפגעי מזג האוויר והאקלים. זה חשוב מטבע הדברים עם כל סוגי הברגים, אך מייצר יתרון וערך מוסף גם בייצור של תכשיטים וחפצי נוי.

אפשרות אחרת היא להשתמש בתבניות גדולות יותר של יציקת אלומיניום וכך לייצר דלתות, פרופילים, שערים ועוד. כל מוצר אלומיניום שיש סביבנו בבית או במשרד עבר תהליך יציקה, כי המתכת המקורית לא מגיעה בצורה שבה אנחנו רואים אותה. לכן הדבר החשוב הוא לבדוק מה המפרט המלא של כל סוג של יציקת אלומיניום ולאחר מכן לשלב אותה נכון בחלל הפנים או החוץ.

כל מה שאפשר לעשות עם היציקה

 

דגשים לביצוע נכון של היציקה

התנאי לניצול היתרונות השונים של היציקה הוא לבצע את התהליך בצורה נכונה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל קבלני האלומיניום למשל משתמשים באותו חומר גלם או שומרים על אותם סטנדרטים מבחינת רמת הביצוע. כמו כן, אפשר להשוות בין סוגים שונים של יציקות גם לפי המפרט הטכני היבש וגם לפי תכונות נוספות של מידות, עובי, רוחב וכדומה.

בתהליך של יציקת לחץ משתמשים בתבניות ממתכות מוקשות ומבצעים את התהליך לפי פרמטרים מחמירים של בטיחות. כאשר מייצרים באמצעות הפעלת יציקות לחץ, מוזילים משמעותית את המחיר של כל יחידה ואף משיגים יתרונות טכניים בייצור סדרות בינוניות למוצרים מתכתיים מורכבים כאלטרנטיבה לייצור במכונות CNC.

דגשים לביצוע נכון של היציקה

 

הבדל בין יציקה לבין עיבוד שבבי

אלומיניום נבחר לצרכים תעשייתיים כי נוח לעבוד איתו. הוא חזק, קשה, בעל עמידות קורוזית ועמיד בטמפרטורות גבוהות, גם אם משנים את הצורה שלו ובמקרים מסוימים אפילו בסגסוגות אלומיניום עם מתכות אחרות. עם זאת, יש הבדל בין האופן שבו מתיכים ויוצקים את האלומיניום לבין הדרך שבה משתמשים כדי לבצע עיבוד שבבי.

עיבוד שבבי במכונות CNC מציע אפשרות לשנות את הצורה המקורית של חומר הגלם על ידי הסרת חלקים מהעובד. מנגד, הוא מחייב שימוש במכונות משוכללות ויחסית יקרות. היתרונות של עיבוד שבבי על אלומיניום באים לידי ביטוי בהפעלה מדויקת ובאפשרות לייצר מגוון רחב של סוגי תוצרים גם בלי מעורבות יד אדם, בעוד החיסרון הוא עלות גבוהה.

הבדל בין יציקה לבין עיבוד שבבי

 

בחירת המקום המתאים ליציקה של אלומיניום

כל היציקות השונות צריכות להתבצע במפעל שמתמחה בכך. התמחות ביציקת אלומיניום כוללת הבנה עמוקה של ההבדלים בין סוגי חומרי הגלם שבהם משתמשים, השוואה בין הטכניקות הנכונות ליציקה בטיחותית ואף גיוס כוח אדם רלוונטי שיש לו ניסיון מוכח. מעבר לכך, במקום שבו מתמחים ביציקות של אלומיניום יכולים גם להתחייב לעמידה בלוח זמנים.

למרות התהליך הפשוט של יציקות לחץ, מקצועיות חייבת לגלם בתוכה הקפדה על כל שלבי הייצור: החל מההכנה ליציקה, דרך סגירת התבנית ועד יציקה בלחץ גבוה של האלומיניום ואז הפרדה של היציקה מהתבנית תוך ניקוי מפסולת וחומר עודף.

בחירת המקום המתאים ליציקה של אלומיניום

 

כל שלב של יציקת אלומיניום ומה עושים בו

ניתן להיכנס אל עובי הקורה כדי להסביר לעומק את השלבים השונים של תהליך יציקת אלומיניום. בשלב של ההכנה ליציקה, בוחרים את התבנית המתאימה לפי הדרישות של הלקוח והפרמטרים החשובים לפרויקט. בשלב של סגירת התבנית לעומת זאת מקפידים על איטום הרמטי, בעוד בשביל ליצוק פנימה את חומר הגלם מפקחים על המתכת כאשר היא בתבנית עד למיצוק. רק בשלב האחרון מנקים את היציקה מפסולת וחומרים עודפים וכך נשארים עם התוצר הרצוי.

היציקה מתבצעת עם מכונות שמסוגלות לנעול עד 4,000 טון ותחת ביקורת קפדנית. בשביל למנוע תקלות שנגרמות בגלל הפרשי טמפרטורה, בעיות אוורור ושימון יתר, מבצעים פעולות גימור שונות ומעסיקים בעלי מקצוע מנוסים.

כל שלב של יציקת אלומיניום ומה עושים בו

 

יציקה, גימור פני שטח ובדיקת איכות.

צובעים ומצפים אותו עם חומרים שמוסיפים שכבת הגנה מפני שחיקה, בלאי וחלודה.

תלוי באיכות חומרי הגלם ובסוג היציקה. ככל שהאלומיניום איכותי יותר, כך המחיר שלו עולה. עם זאת, האלומיניום זול יותר ממתכות אחרות.

כדי לשנות את הצורה שלו ועדיין לשמור על התכונות והיתרונות. בנוסף, יציקות לחץ זולות יותר מאשר עיבוד שבבי במכונות CNC.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",