מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

כיפוף פח אלומיניום

מחפשים בעל מקצוע לכיפוף פח אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אחת הסיבות לכך שאלומיניום הפך לחומר גלם פופולארי בכל רחבי העולם קשורה לכך שמאוד קל לעבוד איתו. במאמר הבא נסביר כיצד זה בא לידי ביטוי בפעולות כיפוף ומדוע חשוב לבחור אלומיניום איכותי שגם עומד בתקן אלומיניום הוא סוג של מתכת שאיתה אפשר לעבוד על מנת לייצר מגוון רחב מאוד של מוצרים.

כיפוף פח אלומיניום מאפשר לנצל את התכונות של המתכת מבחינת עמידות, חוזק ואמינות, אבל בצורות מעוגלות וחדשות. יתרה על כך, הכיפוף אידיאלי עבור חומר גלם כמו אלומיניום כי הוא שומר על התכונה העיקרית שלו: עמידות מלאה בפני שיתוך וקורוזיה. בזכות התכונות הללו, הכיפוף הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך שבו מייצרים פרופילים וחלונות אלומיניום.

אי אפשר לייצר פרופיל קשתי או מעוגל בלי להשתמש במכונות כיפוף. הבעיה היחידה היא שלא כל שירות כיפוף מבוצע באותה רמה ובאותה איכות. התוצאה עלולה להיות פערי איכות גבוהים בין סוגים שונים של פרופילי אלומיניום, גם בשימושים ביתיים וגם בשימושים תעשייתיים או מסחריים. כדי לפתור את זה מתייעצים עם קבלן אלומיניום אמין ומוודאים מראש שהוא מקצועי ומנוסה.

כיפוף פח אלומיניום

 

שלבים של תהליך כיפוף פח אלומיניום

אחת הדרכים להגדיל את הסיכוי לבחור שירותי כיפוף איכותיים ברמה גבוהה היא להכיר את השלבים השונים של התהליך. אם יודעים מה התהליך כולל מבחינת השלבים שלו, ניתן יהיה להתמקד בזה גם כדי לבחור את המסגריה המתאימה. מעבר לכך, היכרות עם השלבים עוזרת להבין מה בעצם ההבדל בין שירותי כיפוף לבין פתרונות עיבוד אחרים.

הנה לדוגמא היתרונות של תהליך מלא עבור כיפוף פח אלומיניום מסוגים שונים:

  1. הופכים את האלומיניום ליריעה – בשלב הראשון מבצעים ערגול כדי להפוך את האלומיניום מחומר גלם ליריעה. את הערגול, או הריקוע, מבצעים לפי מידות מדויקות ועד שמקבלים משטח אלומיניום אופקי בעל עובי שאותו קובעים מראש.
  2. כיפוף מנוגד של שני צידי הפח – בשלב הבא מבצעים כיפוף של שני צידי פח האלומיניום. הכיפוף מצד אחד ואז מצד שני מאפשר להגיע לצורה של קשת, או לכל צורה מיוחדת בהתאם למאפיינים של הפרויקט. כאן גם נמדדת המקצועיות של המסגרייה אשר לוקחת על עצמה את התהליך של כיפוף פח אלומיניום.
  3. ציפוי וגימור – בשלב השלישי מוסיפים ציפוי וגימור על גבי האלומיניום המכופף. מטרת הציפוי והגימור היא למשל להוסיף לו ברק, להעניק לו עוד שכבת הגנה או להחליק אותו. הציפוי והגימור יכולים לבצע יחד עם הכיפוף תחת קורת גג אחת ובמחיר משתלם יותר.

שלבים של תהליך כיפוף פח אלומיניום

 

מכונות שבהן משתמשים כדי לכופף אלומיניום ומתכת

למרות שהאלומיניום הוא חומר גלם יחסית רך שגם קל לעבוד איתו, אי אפשר כמובן לבצע את הכיפוף בצורה ידנית. בשביל להשלים את התהליך של כיפוף פח אלומיניום במלואו חייבים להשתמש במכונות CNC מיוחדות. מכונות אלו מאפשרות לבצע עיבוד שבבי על כל הסוגים השונים של סגסוגות מתכת והן מוכיחות את עצמן בעיקר בייצור פרופילים אלומיניום בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד והלקוחות.

היתרון של מכונת עיבוד שבבי בא לידי ביטוי בדיוק. בגלל שמשתמשים במכונה שנשענת על נתונים שמגיעים מתוך המחשב, הבקר הממוחשב מסוגל להתמודד עם כל דרישה ואפילו עם רמת דיוק מינימאלית של חלקי מילימטרים בלבד. זה משמעותי בעבודה עם כל סוגי המתכות, אך קריטי בעיקר עם אלומיניום שעל התכונות שלו רוצים לשמור גם אחרי שמשנים את הצורה המקורית ומכופפים אותו.

מכונות שבהן משתמשים כדי לכופף אלומיניום ומתכת

 

בחירת מקום מתאים לעבודות CNC עם אלומיניום

השאלה היא מה לקוחות הקצה או אפילו קבלני אלומיניום יכולים לעשות כדי לוודא שהם בוחרים את המקום המתאים לעבודות CNC עם אלומיניום. אז ראשית, צריך לבדוק במה אותה מסגריה מתמחה או אם מדובר על מפעל שבו גם מבצעים את הכיפוף של הפחים והמתכות וגם מספקים את חומרי הגלם. שנית, ניתן להגיע להחלטה מושכלת לגבי המקום המתאים באמצעות התייחסות למחיר שאותו הוא גובה.

עבודות CNC עם אלומיניום צריכות להתבצע בדרך כלל לפי לוח זמנים צפוף ותחת הקפדה על כללי בטיחות מחמירים ביותר. כדי לעמוד בכללי הבטיחות, מוודאים שמדובר על אלומיניום אמין ומסתכלים גם על התכונות שלו מבחינת חוזק ועמידות. לאחר מכן, מבררים מול נציגים של כל מסגריה או מפעל אלומיניום באיזה אופן בדיוק מתבצעת פעולת הכיפוף.

בחירת מקום מתאים לעבודות CNC עם אלומיניום

 

דוגמאות לפרויקטים של כיפוף פח אלומיניום

אפשר להזכיר על קצה המזלג כמה דוגמאות שמוכיחות את החשיבות של ביצוע פעולות כיפוף בצורה מקצועית. את הפרויקטים הרלוונטיים ניתן לראות למשל בתחום של ייצור פרופילים לחלונות, באופן שבו מכופפים אלומיניום כדי לייצר פרופילים לפרגולות או במקרים של עיצובים מיוחדים לשלל צרכים תעשייתיים וחקלאיים.

מוצרי אלומיניום קטנים יותר שגם כן עוברים כיפוף הם אלו שמיועדים לתעשיית האלקטרוניקה או ההייטק. כאן מדובר על כיפוף שמבוצע עם מכונות CNC יקרות ומשוכללות, שמאפשרות לשנות את הצורה של האלומיניום גם במבנה מיוחד לפי דרישות הלקוחות.

דוגמאות לפרויקטים של כיפוף פח אלומיניום

 

גורמים המשפיעים על המחיר של כיפוף פח אלומיניום

המחיר של כיפוף פח אלומיניום שווה את ההשקעה. הוא הופך את האלומיניום לנגיש יותר עבור פרויקטים מיוחדים, מאפשר לשנות את הצורה שלו בלי להתפשר על אף אחת מהתכונות המקוריות של חומר הגלם ואף מוכיח את עצמו מבחינת התאמה לדרישות דקורטיביות. כמו כן, כדאי לדעת שממילא המחיר אינו קבוע אלא מושפע בעצמו מגורמים שונים.

הגורמים העיקריים המשפיעים על המחיר של כיפוף פחים הם גודל המשטח שאיתו עובדים, העובי שלו והדרישות של הלקוחות. אם מתלבטים בין סוגים שונים של משטחי אלומיניום, כדאי לבחור רק את אלו שעומדים בתקן כי הם לרוב יהיו חזקים, אמין וגם נוחים יותר לעיבוד שבבי.

גורמים המשפיעים על המחיר של כיפוף פח אלומיניום

 

כי הוא חזק, אמין ועמיד בפני חלודה.

כיפוף מאפשר לשנות את הצורה של האלומיניום ולהפוך אותו לבעל מבנה מתאים לסוג הפרויקט שבו רוצים ליישם אותו. הכיפוף מבוצע במכונות CNC משוכללות ולכן הוא מדויק עד רמת המילימטר, בתהליך מהיר ואיכותי.

פעולות עיבוד שבבי לא פוגעות בתכונות ובעמידות של אלומיניום.

בעת כיפוף אלומיניום הוא מאבד משטח הפנים שלו. המשמעות היא שצריך לתכנן היטב את תהליך הכיפוף ולעבוד מראש עם כמות גדולה יותר של אלומיניום, כדי שגם אחרי הכיפוף המידות יישארו מדויקות.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",