מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

כיפוף פרופיל אלומיניום

רוצים לבצע כיפוף פרופיל אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

כיפוף מאפשר לנצל את התכונות של האלומיניום גם בתצורות חדשות ולשלב אותו בפרויקטים שונים בתחומי התעשייה, התשתיות והבנייה. עם זאת, חשוב להקפיד על תהליך כיפוף נכון שמשנה את הצורה של האלומיניום בלי לפגוע בתכונות שלו מבחינת עמידות וחוזק

כיפוף פרופיל אלומיניום מיועד לפרויקטים שונים. את הכיפוף אפשר לבצע לתצורות רגילות של פרופילי אלומיניום, או לזוויות מיוחדות ומסובכות יותר שנבחרות על ידי הלקוח. לכל סוג של זווית או כיפוף יש משמעות מבחינת האופן שבו משתמשים באלומיניום ומשלבים אותו בפרויקט הקיים. עם זאת, מי שאחראיים על כיפוף לא תמיד מבצעים אותו באותה צורה.

בחירת שירותי כיפוף פרופיל אלומיניום מחייבת התייחסות לכמה שיקולים מאוד חשובים. השיקול הראשון הוא כמה שנות ניסיון יש לחברה המבצעת את הכיפוף ולוקחת עליו אחריות. ככל שמספר שנות הניסיון גבוה יותר, כך זה אומר שאותה חברה התמודדה עם דרישות דומות והצליחה לענות עליהן. השיקול השני הוא כלכלי, ובו בודקים כמה יעלה לכופף את האלומיניום ביחס לתמורה שמקבלים ממנו.

כיפוף פרופיל אלומיניום

 

כל הסיבות לשקול כיפוף פרופיל אלומיניום

כיפוף יכול להתאים לשימוש במתכות לצרכים מגוונים. אלומיניום למשל הוא אחד מחומרי הגלם הפופולאריים בעולם, אבל בסופו של דבר מדובר על סוג של מתכת. מה שייחודי באלומיניום אלו תכונות כגון עמידות מוכחת בפני שיתוך וקורוזיה, חוזק גבוה לעומת משקל נמוך והעובדה שנוח מאוד לעבוד איתו. בגלל שהאלומיניום מתכופף בקלות יחסית לעומת מתכות אחרות, אפשר לנצל אותו לשימושים רבים.

את הפרופילים של האלומיניום לדוגמא מכופפים כדי להשתמש בהם בצורה תעשייתית או לשלב אותם בשימושים דקורטיביים. המוצרים זקוקים לכיפוף כדי שהם יתאימו לסוג עבודה מסוים, למשל מבחינת מידות או צורה. העניין הוא שהכיפוף חייב להיות לא רק פונקציונאלי מבחינת התאמה לדרישות של קהל היעד והמאפיינים של הפרויקט, אלא גם לשמור על התכונות המקוריות של האלומיניום מבחינת עמידות, אמינות ואפילו עיצוב.

כל הסיבות לשקול כיפוף פרופיל אלומיניום

 

דגשים עבור תהליך נכון של כיפוף פרופיל אלומיניום

כיפוף פרופיל אלומיניום מתבצע עם מכונות אוטומטיות שהעלות שלהן גבוהה והתוצאות שלהן מעולות. מכונות אלו יכולות לעבוד בשיטה של עיבוד שבבי, או במילים אחרות CNC, מה שמבטיח הפעלת בקר ממוחשב בצורה מדויקת גם ללא מגע יד אדם אלא רק עם פיקוח מרחוק. כאשר מבצעים נכון את התהליך המלא של כיפוף פרופילים, יודעים מראש מה יהיו התוצאות וכמובן גם כמה זה יעלה.

הדגש הוא לבחור חברה מקצועית שמבינה את האחריות על כיפוף פרופיל אלומיניום ומוכנה לקחת אותה על עצמה. חברה כזו אפשר למשל לבחור כאמור לפי מספר שנות הניסיון שיש לה, פרויקטים קודמים שאותם היא ביצעה והמחיר שהיא גובה. אם משתמשים במכונות אוטומטיות כדי לבצע את הכיפוף, ניתן לשלב גם עיבוד מתכות נוספות ולהתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי ההבדלים ביניהן.

דגשים עבור תהליך נכון של כיפוף פרופיל אלומיניום

 

כיפוף פרופיל אלומיניום לייצור חלונות

הדוגמא הכי טובה לחשיבות של שירותי כיפוף באה לידי ביטוי בתהליך הייצור של פרופיל אלומיניום וחלונות. קודם כל, חלון אלומיניום קשתי מחייב כיפוף מיוחד ולא רגיל. בגלל הצורה הקשתית של החלון, מנסים לבצע את הכיפוף באופן שלא יגרום לשבירה או לנזקים לפרופיל אלומיניום. במקביל, הכיפוף עוזר לשמור על התכונות המקוריות של אלומיניום מבחינת עמידות, חוזק ומראה מבריק – כי זו מלכתחילה הסיבות לכך שבוחרים במתכת הזאת.

בשביל לכופף פרופיל אלומיניום שבו ישתמשו לאחר מכן על מנת לייצר חלון קשתי מבצעים ערגול עם מכונות CNC. קודם מכינים תבנית של פרופילי אלומיניום, בהמשך בודקים מה מאפיין את צורת החתך הרצויה לכל פרופיל ואז משתמשים במכונה על מנת לבצע את הכיפוף. לרוב, איכות הכיפוף תלויה בעיקר במקצועיות של מי שמבצעים את העבודה.

כיפוף פרופיל אלומיניום לייצור חלונות

 

כך יודעים שמדובר על עבודה איכותית

גם לקוחות פרטיים שאין להם ניסיון קודם עם תחום האלומיניום יכולים לזהות את ההבדל בין עבודה מקצועית לבין עבודה לא מספיק טובה בתחום של כיפוף. הכי נוח למשל להסתכל על איכות העבודה מבחינת היכולת לשמור על צורת הפרופיל של האלומיניום ומבחינת הדיוק. חוץ מזה, ניתן להסתכל על המכונה שבה משתמשים כדי לבצע את הכיפוף ולהסיק מתוך המפרט שלה על האפשרויות הקיימות.

מכונת כיפוף אלומיניום שעובדת בשיטה של עיבוד שבבי ועם בקר CNC יכולה לא רק לבצע את הכיפוף, אלא גם לסייע בתהליך הייצור של חלון אלומיניום בצורת אליפסה, בצורת S או חלון רב רדיוסים. אלו שירותי כיפוף בעבר דרשו מעורבות ידנית והקצאה של כוח אדם גדול ויקר, אבל כיום הם מתבצעים מהר וביעילות עם מכונות ממוחשבות ואמינות.

כך יודעים שמדובר על עבודה איכותית

 

בחירת האלומיניום המתאים לכיפוף

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא לכל המשטחים השונים של האלומיניום יש את אותן תכונות. הסיבה לכך היא שהרבה תלוי בסגסוגת המתכת ובאופן שבו משתמשים בה. בשביל לנצל את היתרונות של אלומיניום טהור מבחינת עמידות בשיתוך, מראה מבריק וחוזק גבוה, צריך להסתכל על המפרט המלא המתואר על ידי היצרן.

את האלומיניום המתאים לכיפוף אפשר גם לבחור לפי תו התקן שבו הוא עומד. כך רואים לדוגמא שיש הבדל בין אלומיניום עם או בלי תו תקן ישראלי, גם מבחינת איכות וחוזק וגם מבחינת מחיר ועלויות. עם זאת, מדובר בהשקעה משתלמת לטווח ארוך: כאשר בוחרים אלומיניום איכותי, קל יותר לכופף אותו והוא גם חזק ואמין.

לסיכום, אלומיניום הוא חומר גלם מאוד פופולארי שיש לו המון יתרונות. בשביל לנצל את היתרונות האלה גם בפרופילים שמעוצבים בצורות מיוחדות, משתמשים בשירותי כיפוף. את שירותי הכיפוף ניתן לתאם מול מסגריות ובעלי מקצוע שיודעים כיצד להפעיל מכונות CNC משוכללות ברמת דיוק גבוהה וכמובן גם במחיר משתלם.

בחירת האלומיניום המתאים לכיפוף

עלות הפרויקט תלויה במספר הפרופילים שאותם רוצים לכופף, בדרישות מיוחדות של הלקוח מבחינת הצורה הסופית שאליה רוצים להגיע וברמת הדחיפות. ככל שהפרויקט דחוף יותר, כך המחיר שלו יעלה. עם זאת, בפרויקטים גדולים ניתן לחסוך בהוצאות לעומת כיפוף של כל פרופיל בנפרד.

כיפוף איכותי במכונות CNC לא פוגע בעמידות ובתכונות המצוינות של אלומיניום כחומר גלם.

מתייעצים עם קבלן אלומיניום מנוסה ושואלים אותו על המפרט המלא, על העובי, על הסגסוגת, על תו התקן ועל המחיר.

מכונת CNC עובדת מסביב לשעון ובמהירות גבוהה.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",