מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

כיפוף צינורות אלומיניום

מחפשים בעל מקצוע לעבודת כיפוף צינורות אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

כיפוף צינורות יכול להתבצע באופן ידני, עם מכונות חצי אוטומטיות, עם מכונות בעלות בקרה ממוחשבת ועם  מערכות שמשלבות בין בקרה ממוחשבת לבין מערך הזנה אוטומטי. רוצים לדעת איך לבחור את השיטה המתאימה ומה היתרונות של אלומיניום? הנה כל התשובות

המטרה של כיפוף צינורות אלומיניום היא להתאים את חומר הגלם לשימושים מיוחדים. היכולת לכופף אלומיניום הופכת את חומר הגלם הזה לרלוונטי למשל עבור תחום התעשייה, בענף התשתיות ואפילו בתחבורה. בכל אחד מהמקרים האלה, משתמשים בכיפוף כדי לשמור על התכונות המקוריות של אלומיניום מצד אחד – אך כדי לשנות ולהחליף את הצורה של המשטח לצינור מצד שני.

היכולת של כיפוף צינורות אלומיניום להגן על התכונות המקוריות של חומרי הגלם מרשימה מאוד. היא מאפשרת למשל להמשיך לנצל את היתרונות של אלומיניום מבחינת האופן שבו הוא שומר על עמידות בפני קורוזיה, שיתוך וחלודה. במקביל, פעולת הכיפוף לא באה על חשבון האמינות הגבוהה של האלומיניום והחוזק שלו. אבל בגלל שהאלומיניום הוא גם סוג של מתכת קלה יחסית, נוח וקל לכופף ולהפוך אותו לצינור.

כיפוף צינורות אלומיניום

 

שיטות של כיפוף צינורות אלומיניום

קיימות שיטות שונות שאותן ניתן ליישם על מנת להשלים את התהליך של כיפוף צינורות אלומיניום. בשביל לבחור את השיטה המתאימה, מסתכלים על המפרט המלא של כל סוג של אלומיניום מבחינת התקן שבו הוא עומד. לאחר מכן בודקים איזה סוג של אלומיניום הכי מתאים לכיפוף, מה יכול לסייע לשלב אותו בפרויקטים תעשייתיים ומתי כדאי גם לבצע פעולות עיבוד נוספות.

מלבד השוואה בין שיטות של כיפוף צינורות אלומיניום לפי האופן שבו מבצעים אותן, כדאי לקבל המלצות מבעלי מקצוע. כאן נכנסים לתמונה לדוגמא קבלני אלומיניום, שמכירים את התחום מקרוב וגם יודעים איך לשלב את הצינורות עצמם בפרויקטים שעליהם הם לוקחים אחריות. התייעצות עם קבלני אלומיניום היא פתרון מעולה לכיפוף של כל סוגי הצינורות ולקבל הצעת מחיר מסודרת.

שיטות של כיפוף צינורות אלומיניום

 

כיפוף צינורות אלומיניום בצורה ידנית

השיטה הידנית מיושמת עם מכונה שמורכבת מכמה חלקים: מלחצי צינורות, לוחץ נגדי ואמת כיפוף. בשביל לבצע את העבודה באופן ידני, צריך להחזיק בניסיון רב בעבודה עם אלומיניום וגם להיות מיומנים בשמירה על התכונות המקוריות של חומרי הגלם גם אחרי שמשנים את התכונה שלהם.

טכנית, מבצעים את הכיפוף של כל סוגי הצינורות בעזרת הפעלת מאמץ פיזי. זה אומר שצריך להמתין זמן רב על מנת לכופף את המתכת לצינור, אך היתרון הוא שניתן לשלוט ברמת דיוק אופטימאלית באופן שבו מבצעים את הכיפוף ובתוצאה הסופית. מטבע הדברים, השיטה הידנית פחות מתאימה לכיפוף כמויות גדולות של משטחי אלומיניום או יריעות מתכת.

כיפוף צינורות אלומיניום בצורה ידנית

 

השיטה של כיפוף צינורות אלומיניום עם מכונות חצי אוטומטיות

מכונות חצי אוטומטיות מאפשרות לכופף בקלות ובמהירות את האלומיניום במחיר יחסית נמוך. התפעול שלהן פשוט, הן נחשבות אמינות ואפשר למצוא אותן במגוון רחב של מפעלי ייצור אלומיניום או מסגריות ברחבי הארץ. החיסרון של מכונה חצי אוטומטית עלול לבוא לידי ביטוי בזה שהתוצאות יהיו מעט אגרסיביות מדי. במילים אחרות, זה אומר שמכונות אלו מיועדות לכיפוף של צינורת גדולים בעיקר ולא לצינורות קטנים או לפרויקטים מיוחדים.

השיטה של כיפוף צינורות אלומיניום עם מכונות חצי אוטומטיות

 

כל מה שצריך לדעת על בקרה ממוחשבת

פתרון מודרני יותר של כיפוף צינורות אלומיניום נשען על בקרה ממוחשבת. כאן מדובר על מערכות בעלות בקרה ממוחשבת ועל מערכות שגם משתמשות במערך הזנה אוטומטי, על מנת להשיג שורה ארוכה של יתרונות מיוחדים:

  1. דיוק – מכונות ממוחשבות שעובדות בשיטה של בקר CNC משיגות דיוק מושלם. הן מקבלות את הנתונים ישירות מהמחשב, אפשר להפעיל אותן על כל הסוגים של יריעות או משטחי אלומיניום ובעזרתן מבצעים מגוון רחב של עבודות עיבוד שבבי ולא רק כיפוף.
  2. מהירות – בקרה ממוחשבת מאיצה את קצב העבודה. המערכות שיש עליהן בקרה ממוחשבת יכולות למשל לפעול מסביב לשעון, עם כוח אדם מינימאלי שרק משגיח מרחוק. אם מוסיפים למשוואה את מערך ההזנה האוטומטי, מבינים למה מדובר בפתרון שמוזיל משמעותית גם את העלויות הסופיות של צינורות אלומיניום עבור הלקוחות.
  3. בטיחות – אי אפשר לדבר על היתרונות של כיפוף צינורות אלומיניום עם מכונה ממוחשבת בלי להזכיר את העניין הבטיחותי. המכונה אמנם עובדת מהר ובצורה מדויקת, אבל היא גם מפוקחת על ידי בעלי מקצוע וניזונה מתוך מידע אמין. את המכונה מפעילים רק על בסיס שנים רבות של ניסיון והיא מפחיתה משמעותית את הסיכוי לתקלות בטיחות במפעל, במסגריה או במקומות אחרים.

כל מה שצריך לדעת על בקרה ממוחשבת

 

החשיבות של היכרות עם הכלים השונים

מי שזקוקים לצינורות אלומיניום על מנת לשלב אותם בפרויקטים בתעשייה הקלה והכבדה לא תמיד נכנסים אל עובי הקורה על מנת להבין כיצד מתבצע הכיפוף. זו טעות נפוצה, שעלולה להקשות עלינו לבחור את החברה המתאימה שגם אפשר לסמוך עליה. אז כדי למנוע את זה, פונים מלכתחילה אל קבלן אמין שמגיע מהתחום ומכיר אותו וכך מרכזים את כל השאלות תחת קורת גג אחת.

עוד כדאי להכיר את המאפיינים השונים של הכלים כדי לדעת באיזו שיטה לבחור. כך רואים שלא משנה באיזה סוג של מכונה בוחרים להשתמש, מה שבסופו של דבר קובע את איכות התוצר זו רמת ההיכרות של העובד עם הכלי שעליו הוא עובד. בלי היכרות כזו גם מצד החברה שמבצעת את הכיפוף וגם מצד הלקוחות, יהיה קשה להגיע לתוצאות מדויקות.

לסיכום, ניתן לכופף משטחי אלומיניום שונים ופרופילים מכל סוגי המתכות. הדבר החשוב הוא לבצע את הכיפוף בשיטה המתאימה ורצוי לבחור אותה מתוך שיקולים של עלות מול תועלת. לאחר מכן, כל שנותר הוא לברר לגבי מספר שנות הניסיון של העובדים.

החשיבות של היכרות עם הכלים השונים

 

במכונות CNC משוכללות עם בקר ממוחשב ומערך הזנה אוטומטי. לחילופין, ניתן גם להשתמש בציוד ידני אבל זה מתאים בעיקר לתיקונים קטנים או לעבודות קטנות.

תלוי באיכות ובסוג חומרי הגלם שבהם משתמשים. כמו כן, גורמים אחרים שמשפיעים על המחיר הם רמת הדחיפות מבחינת הלקוח וסוג הצינור שמנסים לייצר.

כי אלומיניום עמיד בפני קורוזיה ושיתוך, המשקל שלו נמוך אבל החוזק שלו גבוה והוא זול יותר מאשר מתכות אחרות.

החתך, שיטת הייצור, ההרכב הכימי וסגסוגת עם מתכות אחרות.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",