מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

כיצד מתכוננים לבדק בית?

בדק בית הוא צעד חיוני שרוב האנשים נוקטים בו, אם כי צעד זה אינו מוגדר בתור צעד חובה. יחד עם העובדה שזה לא בגדר חובה, רוב האנשים כן בוחרים לבצע את הבדיקה. כאשר מזמינים את הבדיקה, יש לדעת כיצד להתכונן אליה כדי לחסוך זמן, מאמצים וגם אפילו כסף.

לפני קנייה או מכירה של נכס, חשוב לדעת שבדק בית הוא שלב שכמעט וחובה לעבור. זאת, על מנת לרכוש או למכור את הנכס בשקט נפשי ובידיעה שעסקת הנדל"ן הזאת משתלמת לכל הצדדים.

כמו כן, בדק בית יכול למנוע כל מיני תביעות וסיבוכים משפטיים. בתום הבדיקה מקבלים דו"ח מפורט, מה שמהווה ראייה משפטית לכל דבר ועניין. אם כך, אלו הם השלבים להתכוננות לבדיקה:

  1. מציאת החברה הנכונה עבור בדק בית מקיף.
  2. לפני הגעת החברה, יש לוודא נגישות בכל חללי הבית עבור אנשי המקצוע.
  3. פינוי מכשולים שיכולים לעכב את הבדיקה.
  4. מתן מרחב פעולה לאנשי המקצוע במהלך הבדיקה.

שלב ראשון: הסתייעות בחברה הנכונה

בשלב הראשון חשוב למצוא את חברת בדק הבית הנכונה, שכן ישנן לא מעט חברות חובבניות בשוק. חברות אלו לא יוכלו לבצע את כלל הבדיקות המקיפות שמצריך נכס כזה או אחר. ההמלצה היא לאתר חברת בדק בית עם ניסיון של לפחות כמה שנים, כאשר חלק מהחברות גם יוכלו לספק לכם רשימת לקוחות ממליצים שניתן לשוחח עמם בטלפון.

חברה נכונה

שלב שני: וידוא נגישות בבית

חשוב להבין, כל עוד החללים בבית נגישים לאנשי המקצוע, בדק בית יצלח בצורה מהירה ויעילה יותר. ברגע שיש ריהוט כבד מפוזר בבית, קרטונים ואולי אפילו שאריות שיפוצים, עבודת אנשי המקצוע הופכת מסורבל יותר ולכן גם יותר ארוכה.

כאשר הבית מסודר, אנשי המקצוע יכולים לסיים את הבדיקה תוך שעה – שעתיים. אחרת, הבדיקה יכולה להימשך גם שעות ארוכות ואולי אפילו ימים.

 

שלב שלישי: פינוי מכשולים בנכס

בשלב זה, חשוב לוודא כי כל שאריות השיפוצים בבית פונו וכי ניתן להתהלך בבית בצורה בטוחה. אחרת, ייתכן שחברת בדק הבית תגיד לכם לתאם איתה בהמשך כאשר הבית יהיה בטוח לעבודה. כמו כן, הכוונה היא גם לכל מיני סולמות גג, צלחות לוויין, בריכות בחצר או בגג ושאר אלמנטים שיכולים להוות הפרעה לאנשי המקצוע.

תכונה

שלב רביעי: מתן מרחב פעולה לאנשי המקצוע

בסופו של יום, הכי חשוב לאפשר לאנשי המקצוע לבצע את מה שלשמו הם התכנסו – בדק בית. אל תנדנדו להם, אל תשאלו המון שאלות ותנו להם באופן כללי לעשות את שלהם. באופן הזה, הבדיקה תהיה יעילה וקצרה יותר, אבל גם מדויקת יותר בזכות העובדה שלא הפרעתם להם לבצע את עבודתם.

לסיכום, הדרך הנכונה ביותר להתכונן היא לאפשר לחברה המקצועית לבצע את עבודתה.

בדק בית

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

איתור דליפות
אלו השיטות לאיתור נזילות

נזילות מים הן בעיה נפוצה שעלולה להוביל לנזקים רבים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה בריאותית. כתבה זו תסקור את השיטות המתקדמות ביותר לאיתור נזילות, תוך

מה זה משכנתא לכל מטרה
מה זה משכנתא לכל מטרה?

משכנתא היא מונח המוכר לכולנו שמזוהה עם רכישת הנכס. אבל מהי בעצם משכנתא לכל מטרה? בעיקרון מדובר בהלוואה ארוכת טווח, הכרוכה בשעבוד נכס וניתן להשתמש