מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

סוגי אלומיניום

כל מה שצריך לדעת על סוגי אלומיניום, ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

השוואה בין סוגים שונים של אלומיניום היא ללא ספק דרך מעולה להגדיל את הסיכוי ליהנות מהיתרונות של אחד מחומרי הגלם הכי פופולאריים בעולם. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של אלומיניום ונבין כיצד ניתן להשוות בין סגסוגות המתכת הקיימות אלומיניום הוא סגסוגת של מתכת עם מתכות אחרות.

המשמעות היא שמצד אחד ניתן לשלב בין סוגים שונים של מתכות כדי להשיג את אותם יתרונות של אלומיניום, אבל מצד שני שיש גם הבדלים בין התוצר הסופי. כך לדוגמא כל סוגי האלומיניום עמידים בפני קורוזיה, שיתוך וחלודה. בנוסף, לכל סוגי אלומיניום מראה מבריק, מתכתי, נקי ומעוצב. אבל אם נכנסים אל עובי הקורה, מגלים שהשילוב בין סוגי מתכות שונות עשוי לייצר תכונות מעט שונות.

הסיבה לכך שקיימים סוגי אלומיניום שונים קשורה לתכונות המקוריות של כל מתכת שאותה משלבים בתוך הסגסוגת. אם לדוגמא מבצעים סגסוגת של אלומיניום עם נחושת או אבץ, התכונות יהיו אחרות לגמרי מאשר סגסוגת של אלומיניום עם מנגן, צורן, מגנזיום או ליתיום. הסוד הוא לדעת איך להשתמש בכל סגסוגת על הצד הטוב ביותר וכיצד ליהנות מהיתרונות שלה.

סוגי אלומיניום

 

חלוקה של סוגי אלומיניום לקבוצות

הפתרון השכיח בתעשייה הקלה והכבדה הוא לבצע חלוקה בין סוגים שונים של אלומיניום לפי קבוצות. נקודת ההנחה היא שאם מבצעים את החלוקה לפי קבוצות ולא מסתכלים על המפרט המלא של כל סגסוגת, מקלים על השוואה בין הפתרונות הקיימים וכך גם חוסכים זמן והוצאות.

כך לדוגמא הקבוצה של אלומיניום מסחרי מגיעה במצב טהור של 99 אחוז. המשמעות היא תכונות מרשימות מבחינת עמידות בפני קורוזיה וחלודה, מוליכות חשמל מעולה, חוזק נמוך וחסינות מוחלטת מפני טיפול תרמי. אלו תכונות שהופכת את האלומיניום המסחרי לפתרון המועדף עבור ייצור פרופילים ומסגרות ולעיתים קרובות גם משלבים אותו בתעשיית הרכב, התעופה ועוד.

חלוקה של סוגי אלומיניום לקבוצות

 

מאפיינים של סוגי אלומיניום אחרים

בשביל להבין מה ההבדל בין סגסוגות אלומיניום, צריך להשוות בין עוד כמה קבוצות. כך רואים שאם מדובר על סגסוגת של אלומיניום יחד עם תוספת של נחושת, התכונות הבולטות יהיו חוזק גבוה ביחס למשקל וגם עמידות בקורוזיה אבל לא עמידות בפני ריתוך. בשביל ליהנות מהיתרונות של אלומיניום כזה, חייבים להשתמש בו בצורה המקורית ואסור לרתך אותו או לבצע טיפול תרמי על בסיס המסה וזיקון מלאכותי.

לשם השוואה, סוג אחר של אלומיניום שייך לקבוצה שמבוססת על סיליקון, נחושת או מגנזיום. זהו סוג של אלומיניום שבו משתמשים כדי להקל על העיצוב, הוא בעל חוזק בינוני ומרשים והוא לא ניתן לטיפול תרמי. במידה ומבצעים סגסוגת אלומיניום עם סיליקון בלבד ולא עם שאר החומרים מהקבוצה הקודמת, התכונות העיקריות יהיו נקודת התכה נמוכה.

מאפיינים של סוגי אלומיניום אחרים

 

המשמעות של תהליך שיחול עבור סוגי אלומיניום

סגסוגת אלומיניום שמבוססת על מגנזיום מתאפיינת בעמידות גבוהה בפני חלודה ובכך שהיא אידיאלית לריתוך עם חוזק בינוני. במידה ובוחרים סגסוגת של אלומיניום על בסיס מגנזיום וסיליקון, מה שמכונה קבוצת XXX6, רואים שהתכונות העיקריות דומות אבל אחרות.

גם פה החוזק נחשב בינוני ומעלה, אולם הדגש הוא על כך שהסגסוגת נוחה לעיבוד, אידיאלית גם לריתוך וניתנת לטיפול תרמי. זה מה שהופך את הסגסוגת הזו לנפוצה ביותר בעולם מבחינת ייצור פרופילי אלומיניום בתהליכי שיחול, מה שניתן לקרוא לו גם אקסטרוזיה.

מנגד, יש את האפשרות לשים את האצבע על סוגי אלומיניום על בסיס אבץ. התכונות החשובות שבגללן בוחרים באלומיניום מהקבוצה הזו הן חוזק בינוני שיכול גם להיות חזק מאוד, עמידות נמוכה יחסית בפני קורוזיה אבל אפשרות לבצע טיפול תרמי למעט ריתוך.

המשמעות של תהליך שיחול עבור סוגי אלומיניום

 

טיפים לבחירה בין סוגים שונים של אלומיניום

יש להבחין בין בעלי מקצוע שצריכים להשוות בין סוגים שונים של אלומיניום, לבין לקוחות פרטיים שעושים את זה כדי לבחור את חומרי הגלם הרלוונטיים עבור הפרויקט שלהם. מטבע הדברים, השיקולים של בעלי מקצוע וקבלני אלומיניום שונים מאלו של לקוחות הקצה ולכן גם הנושאים שאליהם מתייחסים הם אחרים.

קבלני אלומיניום לדוגמא צריכים לבחור את חומר הגלם המתאים להם לפי הפרויקט שעליו הם לקחו אחריות. בשביל לדעת איזה סוגי אלומיניום מתאימים להם ואיזה קבוצות של סגסוגות אלומיניום פחות רלוונטיות, קבלני אלומיניום מסתכלים על המפרט המלא המתואר על ידי יצרני אלומיניום ועל התקן שבו הם עומדים.

לקוחות פרטיים מסתכלים בעיקר על השורה התחתונה ושואלים את עצמם כמה יעלה להשתמש בסוגים מסוימים של אלומיניום לעומת בסוגים אחרים. אצל לקוחות פרטיים חשובה כמובן גם האיכות, אבל המחיר הוא זה שעומד בראש סדר העדיפויות ועשוי להטות את הכף.

טיפים לבחירה בין סוגים שונים של אלומיניום

 

מקורות למידע על סוגי אלומיניום

השאלה המתבקשת היא לאן בעלי מקצוע וגם לקוחות פרטיים פונים על מנת לקבל מידע אמין בנוגע להבדלים בין סוגים שונים של אלומיניום. בשביל לענות על זה, ניתן להסתכל על המפרט הטכני המלא המתואר על ידי יצרני אלומיניום. אם בוחנים את המפרט הזה, רואים שיש בו התייחסות מלאה לאופן שבו ייצרו כל סגסוגת וגם לתכונות שלה מבחינת יישום.

במילים אחרות, מה שבעלי מקצוע ואנשים פרטיים צריכים להתייחס אליו בשביל לקבל מידע אמין על הבדלים בין סוגים שונים של אלומיניום הוא המפרט המלא. את המידע על המפרט עצמו ניתן לקבל באתרי האינטרנט או על המוצרים. אצל לקוחות פרטיים זה כולל כמובן מפרט שמתואר על ידי יצרנים של פרופילי אלומיניום או פרגולות אלומיניום, בעוד אצל בעלי מקצוע זה מחייב יצירת קשר עם החברות והמפעלים.

מקורות למידע על סוגי אלומיניום

 

החשיבות של חלוקת אלומיניום לסוגים בגלל המצב התרמי הטיפוסי

מבחינה כימית, המצב התרמי הטיפוסי קובע מה אפשר לעשות עם כל סוג של אלומיניום. בשביל לעבוד נכון עם אלומיניום וכדי ליהנות מהיתרונות שלו בצורה בטיחותית, מתבצעת חלוקה של סוגי אלומיניום לפי מצבים תרמיים טיפוסיים.

הסוג, האיכות והכמות שאותה בוחרים לקנות.

עמידות גבוהה בפני קורוזיה וחלודה, מראה מבריק, מחיר זול, זמינות גבוהה, מוליכות תרמית ועבודה קלה.

יוצרים קשר עם קבלן אלומיניום אמין ומנוסה שעובד רק עם אלומיניום שעומד בתקן.

האלומיניום במצבו הטהור הוא של מתכת, אך ניתן לייצר סגסוגות אלומיניום בשילוב עם נחושת, אבץ, צורן, מנגן, מגנזיום ואפילו ליתיום.

החשיבות של חלוקת אלומיניום לסוגים בגלל המצב התרמי הטיפוסי

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",