מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום

עיצוב הבית זו משימה לא פשוטה: בכל נקודה בבית קיימת צומת דרכים שמבקשת מאיתנו לבחור את האפשרות הטובה ביותר, הזולה ביותר או המשתלמת ביותר. גם בתחום חלונות האלומיניום ישנה בחירה בין מספר אופציות – ולא זאת בלבד אלא עלינו להחליט על סוג הזכוכית שברצוננו להתקין יחד עם החלון. אז מהם סוגי זכוכית חלונות אלומיניום?

מה חשוב לדעת כאשר רוצים לבחור זגוגית לחלון הבית? ישנם מספר פרמטרים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלנו מפני שתפקיד הזכוכית הוא רב תכליתי.

ראשית, בידוד מפני רעשים חיצוניים המגיעים מבחוץ וכן רעשים העלולים להגיע מפנים הבית אל מחוצה לו. שנית, איטום טוב מפני מזג האוויר ששורר מחוץ לבית, גשם, קור וכו'. ובנוסף ישנן תכונות נוספות כמו סינון קרינה או מיסוך שהן אינן בגדר חובה.

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום

 

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום לבידוד מרעשים

יש מספר סוגי זכוכית חלונות אלומיניום שיכולים למלא את תפקיד הבידוד מפני רעשים. אך העיקרון המנחה הוא הימצאות שני משטחי זכוכית בעובי מסוים, העומדים אחד מול השני וביניהם ישנו חוצץ אוויר. האוויר הוא מבודד מצוין גם מפני רעשים וגם מפני חום או קור השוררים בחוץ.

דרך נוספת לבודד מבחינה אקוסטית היא להשתמש בזכוכית טריפלקס שעובדת על אותו עיקרון אך בין שני משטחי הזכוכית נמצא סוג מסוים של דבק. זכוכית שכזאת, מן הסתם, תתאים באופן מושלם לחלונות הבית, אך היתרונות שלה לא רלוונטיים כאשר מדובר על מקלחונים או מעקות למדרגות או למרפסת.

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום לבידוד מרעשים

 

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום לבידוד מפגעי מזג האוויר

כאשר מחפשים זכוכית שתבודד היטב מפגעי מזג האוויר, יש לחשוב גם על מנגנון האיטום וגם על מנגנון הבידוד. מבחינת בידוד העיקרון דומה לבידוד למפגעים אקוסטיים, שני משטחי זכוכית שנמצאים אחד מול השני וביניהם יכול להיות או אוויר כלוא המשמש לבידוד מפני קור או חום או שכבת דבק. מבחינת איטום יש לשים לב כי הזכוכית ופרופילי האלומיניום אשר היא מותקנת בתוכם צמודים וללא חופש ביניהם המאפשר חדירה של גשם או רוחות.

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום לבידוד מפגעי מזג האוויר

 

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום על בסיס טריפלקס

לזכוכית טריפלקס יש יתרונות רבים, מלבד הבידוד התרמי והאקוסטי שהזכרנו לעיל, היא גם קשה לפריצה. כשהזכוכית נשברת, הא בעצם נדבקת לשכבת הדבק וכך היא רק נסדקת ולא נשברת לגמרי ומאפשרת פתח לאדם המנסה לפרוץ. תכונה זו של סוגי זכוכית חלונות אלומיניום טובה גם כאשר יש סכנה לשבר בבתים עם ילדים קטנים. בנוסף, יש כאלו המעדיפים להתקין אותה במקלחונים מאחר והיא לא מתנפצת לרסיסים ומקטינה את הסיכוי לפריעה בעת שבר.

סוגי זכוכית חלונות אלומיניום על בסיס טריפלקס

 

זכוכית מעורפלת והיתרונות שלה

הגימור צריך גם הוא להילקח בחשבון כאשר בוחרים סוגי זכוכית חלונות אלומיניום. יש גימור סטנדרטי, שקוף, והוא הנפוץ ביותר בבחירת חלונות לבית, יש גימור מבריק יותר והוא פחות מתאים לחלונות, אלא לוויטרינות או מעקות שרוצים את האפקט הנוצץ בהם.

גימור נוסף של סוגי זכוכית חלונות אלומיניום הוא גימור מעורפל, או חלבי, שבעצם מטשטש את המראה מבפנים ומבחוץ. אז מה בכל זאת היתרונות שלו? גימור שכזה מסנן את השמש מלהיכנס פנימה, ובזאת מרוויחים גם הגנה מפני טמפרטורות גבוהות וגם הגנה של עצמים כמו רהיטים מפני דהייה הנגרמת מהשמש.

בנוסף, אם יש חלון שמשקיף הישר אל פנים הבית והוא נמצא לדוגמה במיקום מרכזי באמצע הרחוב, גימור חלבי לחלון יכול לתת לאור הרצוי להיכנס לבית ולהאיר אותו ומצד שני לתת את הפרטיות הדרושה לדיירי הבית.

זכוכית מעורפלת והיתרונות שלה

 

היתרונות של זכוכית חסינה לשברים

זכוכית חסינה לשברים, או במילים אחרות, זכוכית משוריינת, היא זכוכית שחוממה בחום גבוה והיא חזקה יותר ועמידה מפני התרחשויות שונות. בעבר המחשבה על זכוכית משוריינת גרמה לקונוטציה שלילית על ירי וכלי מלחמה שונים. כיום אנחנו יודעים שהטכנולוגיה מאפשרת לזכוכית מחוסנת להיות שקופה לגמרי ולהראות כמו זכוכית רגילה לחלוטין ובכך לאפשר את השימוש בה בחלונות הבית ולהגן באזורים שהפשיעה בהם נפוצה יותר.

היתרונות של זכוכית חסינה לשברים

עובי הזכוכית יכול להיות שונה בשימושים שונים, כמו ויטרינה לעומת חלון הבית. בניגוד לאינטואיציה, עובי הזכוכית לאו דווקא מצביע על איכות הבידוד או האיטום שהזכוכית מקנה. ישנו עובי מינימאלי עבור זכוכית והוא 3 מ"מ למשטח, זאת אומרת שזכוכית המקנה בידוד תהיה מורכבת משני משטחי זכוכית של 3 מ"מ וביניהם אוויר או דבק, ובסך הכל תהיה לפחות 6 מ"מ עובי. זכוכית עבה יותר תשפיע על קלילות החלון, נוחות, על המחיר ולאו דווקא על פונקציונאליות החלון.

רוב הזכוכיות נשארות שקופות לגמרי ובסופו של דבר לא משפיעות על המראה הסופי של החלון. כמובן שבחירה בזכוכית חלבית או מבריקה במיוחד, כן יכולה להשפיע על המראה, ולא תתאים לכל מיקום של חלון. מה שישפיע על מראה החלון הוא מסגרת האלומיניום המקיף אותו, ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון בעת עיצוב חלל הבית.

טווח המחירים של זכוכיות לחלונות אלומיניום הוא רחב מאד ותלוי במשתנים רבים. הסוגים שנמנו כאן, כמו בידודית, טריפלקס או זכוכית מחוסמת לדוגמה, מציגים איכויות שונות ומתומחרים באופן שונה. גם הגימור של הזכוכית משפיע על המחיר, זכוכית מבריקה או חלבית, לא יהיה מחירה כמו זכוכית בעלת גימור סטנדרטי. כמובן שישנו המשתנה הברור מאליו שזהו גודל החלון שמשפיע באופן משמעותי על העלות.

על מנת למצוא מי שיעשה את העבודה באופן מקצועי יש לחפש אדם שמתעסק בתחום של חלונות, זכוכיות ואלומיניום גם יחד. מרבית אנשי המקצוע שעוסקים באלומיניום יתנו שירות מלא בכל האמור בחלונות ולא ידרשו להזמין בעל מקצוע שונה להתקנת הזגוגיות על פרופילי האלומיניום.

על מנת למצוא את בעל המקצוע שישאיר אתכם מרוצים, אפשר להתחיל מחיפוש קצר באינטרנט של העבודה אותה אתם מעוניינים לבצע בביתכם. באתרי האינטרנט ניתן גם לראות עבודות מסוימות של ותו בעל מקצוע ולראות האם הן לטעמכם או לא.

ניתן כמובן לאסוף המלצות מחברים וקרובי משפחה שכבר קיבלו שירות על ידי בעל מקצוע מתחום החלונות והאלומיניום והיו מרוצים מהעבודה הסופית. בהזדמנות זו ניתן גם לבחון את העבודות הסופיות מקרוב ולראות אם יש התאמה בטעם העיצובי או שכדאי לבחור בעל מקצוע שהקו שלו בכיוון אחר.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

ריתוך אלומיניום מחיר

מחפשים ריתוך אלומיניום מחיר? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

ריתוך אלומיניום לברזל

מחפשים ריתוך אלומיניום לברזל? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

מתקין פרגולות אלומיניום

מחפשים מתקין פרגולות אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

מה היתרונות של החומר אלומיניום

מחפשים שירותי אלומיניום ורוצים לדעת מהם היתרונות של החומר אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

האם אלומיניום נמשך למגנט?

אתם רוצים לדעת האם אלומיניום נמשך למגנט ולבחור את חומר הגלם הנכון עבור הפרויקט שלכם? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב