מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

ערגול מאפשר לעבד את האלומיניום כחומר גלם על מנת להפוך אותו ליריעה או לוחית דקה. במאמר הבא נסביר למה מבצעים ערגול, מה היתרונות שלו ואיך בוחרים את המקום המתאים כדי להשלים את התהליך בצורה נכונההיכרות עם האופן שבו מבצעים ערגול יכולה להשפיע בצורה דרמטית על היכולת של לקוחות פרטיים, תעשייתיים ומסחריים לנצל את היתרונות של אלומיניום.

אם למשל רוצים לשלב מתכת שעמידה בפני קורוזיה ושיתוך גם בפרויקטים ביתיים וגם בפרויקטים עסקיים, צריך להבין איך מתבצע ערגול אלומיניום ומה המאפיינים שלו. באופן הזה גם קל יותר לבחור מסגריה או בעלי מקצוע שמתמחים בערגול בכלל ובאלומיניום בפרט.

ערגול מאפשר להקנות צורה מעוגלת לסוגים שונים של מתכות. בשביל לבצע את הערגול משתמשים במערכת גלילים מסתובבים וכדי את המתכת בלי לוותר על התכונות המקוריות שלה. בזכות המאפיינים המיוחדים של תהליך עיבוד של חומרים, ניתן לגוון ולהרחיב את השימושים הרגילים באלומיניום.

ערגול אלומיניום

 

היתרונות של ערגול אלומיניום

התוצר של ערגול אלומיניום הוא יריעה או לוחית דקה יותר מהעובי של החומר המקורי. בשביל להשלים את התהליך, קובעים קודם כל את עוצמת מאמץ המתיחה. לאחר מכן מגדילים את נקודת מאמץ הכניעה ואת קשיחות החומר. במילים אחרות, הערגול משמש כדי להקטין את היכולת של האלומיניום להשתנות במאמץ מתיחה והתוצאות שלו כוללות בין היתר פרופיל אלומיניום, צינורות וזוויות.

תהליך הערגול הוא דוגמא מעולה לאופן שבו מנצלים את היתרונות של אלומיניום כחומר גלם, אבל בשימושים מיוחדים. בזכות הערגול אפשר כיום לשלב פרופיל אלומיניום בתעשייה הקלה והכבדה או להשתמש בזוויות אלומיניום כחלק מתחום הפרזול. מעבר לכך, הערגול לא בא על חשבון התכונות המקוריות של האלומיניום.

היתרונות של ערגול אלומיניום

 

כל הסיבות לעבוד עם אלומיניום

אותה שיטה של ערגול יכולה לשמש לעבודה עם סוגים שונים של מתכות. ספציפית מבחינת אלומיניום, יש כמה סיבות לבצע את הערגול ולהעדיף אותו על פני חומרי גלם אחרים:

  1. עמידות גבוהה בפני חלודה – הסיבה העיקרית שבגללה כדאי לבצע ערגול של כל סוגי המתכות קשורה לעמידות בפני חלודה. שכבת האלומינה שיש על המתכת הופכת אותה לעמידה בפני קורוזיה, שיתוך וחלודה וכך מאפשרת להשתמש בתוצר הסופי של הערגול גם במקומות שחשופים לשמש, לגשם ולפגעי מזג האוויר. כמו כן, העמידות הגבוהה בפני חלודה קריטית כאשר משווים בין סוגים שונים של מתכות לפני שמשלבים אותן בתעשייה הקלה והכבדה או בענף החקלאות.
  2. מחיר זול – תהליך הערגול מבוצע אחרי אספקה של אלומיניום, אבל הוא לא מייקר משמעותית את חומר הגלם. הסיבה לכך היא שהאלומיניום הוא מטבעו חומר גלם זול. למרות שמדובר על מתכת אמינה, חזקה ועמידה בפני קורוזיה ושיתוך, אלומיניום משתלם יותר מסוגים אחרים של מתכות.
  3. מראה מבריק – ערגול מבוצע כדי לשנות את הצורה של האלומיניום, אבל הוא לא פוגע במראה המבריק והמתכתי. בזכות המראה המבריק ניתן כיום ליישם את התהליך של ערגול אלומיניום על פרופילים שלאחר מכן מיועדים לשמש בתור מסגרת לחלונות, דלתות, פרגולות ועוד. מעבר לכך, המראה המבריק מתכתב עם סגנון עיצוב מודרני והוא מדגיש את היתרונות היחסיים של אלומיניום לעומת ברזל או אפילו נחושת.

כל הסיבות לעבוד עם אלומיניום

 

בחירת מקום מתאים לביצוע של ערגול אלומיניום

לא בכל מסגריה או מפעל יודעים כיצד לעבוד עם אלומיניום ואיך לבצע את הערגול באופן שלא יפגע בתכונות שלו. לכן בשלב הראשון כדאי לוודא שמדובר על מפעל שמתמחה בערגול, לשאול איזה המלצות יש עליו ולברר מה תקופת הניסיון שעומדת מאחוריו. בשלב השני רצוי להסתכל על פרויקטים דומים שבוצעו על ידי המפעל ואף לבחון את המפרט הטכני של האלומיניום לפני ואחרי הערגול.

ניתן לדעת שמדובר על תהליך ערגול מקצועי לפי המכונות שבהן משתמשים כדי לבצע אותו. את הערגול ניתן לבצע עם סוגים שונים של מכונות, אבל לא כולן משיגות את אותם ביצועים או מגיעות לאותם יעדים. הפתרון הוא לבחור את המקום שבו משתמשים במכונות המתאימות והאיכותיות ביותר, בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב.

בחירת מקום מתאים לביצוע של ערגול אלומיניום

 

גורמים המשפיעים על המחיר של ערגול אלומיניום

תהליכים שונים של עיבוד שבבי מתומחרים לפי שורה ארוכה של גורמים. מהבחינה הזו אין ממש הבדל בין האופן שבו מבצעים ערגול אלומיניום לבין הדרך שבה עובדים עם סוגים אחרים של מתכות, אבל כן ניתן להצביע על הפרמטרים שחוזרים על עצמם.

הגורמים העיקריים המשפיעים על המחיר של ערגול הם למשל איכות האלומיניום שאיתו עובדים, התוצר שאותו מנסים להשיג ותוספת הדחיפות מבחינת הלקוחות. ברוב המקרים, ניתן לחסוך בהוצאות על הערגול אם מבצעים מול אותו מפעל גם תהליכי עיבוד אחרים, ריתוך או הלחמה. בכל אחד מהמקרים האלה, מדגישים את היכולת של הערגול לשמור על התכונות המקוריות של האלומיניום.

גורמים המשפיעים על המחיר של ערגול אלומיניום

 

החשיבות של ידע מקצועי

המחיר הוא רק חלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר, כי חשוב מאוד לבחור שירותי ערגול אלומיניום גם לפי ידע מקצועי. המשמעות של ידע מקצועי היא שהמחלקה שבה מבצעים ערגול או כיפוף של אלומיניום גם יכולה להעסיק נותני שירות שמלווים את הלקוח, מייעצים לו ומרכזים עבורו פתרונות שונים תחת קורת גג אחת. כמו כן, מחלקת הערגול מתמחה לא רק בכיפוף פרופילים אלא גם בקונוסים, פחים, תופים וארובות.

ידע מקצועי מאפשר להשתמש באלומיניום בצורה נכונה גם לפני ואחרי שמסיימים את תהליך הערגול. אם בוחרים מחלקה מקצועית לערגול, סביר להניח שניתן יהיה לפנות אליה בשביל לבצע חיתוך וכיפוף פחים, פלזמה, לייזר וחיתוך. הידע המקצועי אמנם מחייב שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, אבל הוא כן עוזר ליישם אותו.

החשיבות של ידע מקצועי

 

הערגול נדרש בכל מקרה שבו רוצים ליישם אלומיניום בתצורות של גלילים, זוויות, פרופילים ועוד.

בשביל ליהנות מהעמידות הגבוהה של האלומיניום מפני חלודה, קורוזיה ושיתוך. בנוסף, האלומיניום הוא חומר גלם חזק שקל לעבוד איתו, יש לו מוליכות חשמלית גבוהה והוא גם זול לעומת מתכות אחרות.

לפי תחום ההתמחות של המפעל או המסגרייה ועל בסיס המלצות. כמו כן, כדאי להשוות בין שירותי ערגול מתכות לפי מחירים וזמינות. ניתן ליצור קשר עם מסגר ולתאם גם עבודות ערגול מיוחדות בהתאמה אישית.

מלבד ערגול ועיבוד CNC, השירות כולל בין היתר כיפוף, הלחמה וריתוך אלומיניום.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

החלפת גלגלים לדלת הזזה אלומיניום

מחפשים החלפת גלגלים לדלת הזזה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה