מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

פרמטרים שעל פיהם מבצעים בדיקת עבודות שיפוצים

עבודות שיפוצים כוללות מגוון רחב של עבודות בנייה, חשמל, אינסטלציה ועוד. על מנת להבטיח שהעבודה מתבצעת כראוי, יש לבצע בדיקות איכות יסודיות במהלך העבודה ובסיומה. המאמר יפרט מהם הפרמטרים העיקריים שעל פיהם יש לבדוק עבודות שיפוצים בתחומי הבנייה, החשמל, האינסטלציה ועוד.

 

פרמטרים לבדיקת עבודות בנייה בשיפוצים

בדיקת עבודות שיפוצים מתבצעת באמצעות פרמטרים לבדיקת עבודות בנייה בשיפוצים. פרמטרים אלה כוללים: בדיקת יציבות מבנית – בחינת יציבות קירות נושאים, קורות ועמודים. וידוא שלא נפגעה היציבות המבנית במהלך השיפוץ. כמו כן יש לבדוק את איכות הטיח, צבע וחיפויים – בדיקת איכות הטיח, גילוי סדקים או פגמים, לרבות בחינת עובי הצבע ויכולת כיסוי.

יש לוודא הדבקה תקינה של אריחים וחיפויים. נדרשת בדיקת איכות האיטום בחדרי רחצה ומקלחות. מניעת חדירת מים לקירות ורצפה. כמו כן, יש לוודא גמר נקי ומקצועי של פינות, חיבור קיר לתקרה, סביב פתחים וחלונות.

פרמטרים לבדיקת עבודות בנייה בשיפוצים

פרמטרים לבדיקת עבודות חשמל בשיפוצים

פרמטרים לבדיקת עבודות חשמל בשיפוצים כוללים בדיקת תקינות לוח חשמל דירתי – בדיקה ויזואלית של לוח החשמל, ניקיון וסדר, ובדיקת תקינות מפסקים, נתיכים וממסר פחת. כמו כן יש לבצע בדיקת הארקה תקינה – מדידת רציפות הארקה בשקעים ונקודות חשמל. וידוא קיום הארקת יסוד.

גם בדיקת כבלים ומוליכים חשובה – בדיקה ויזואלית של שלמות הבידוד בכבלים. וידוא חתכי כבלים מתאימים לעומס הצריכה. נדרשת גם בדיקת נקודות ומפסקי תאורה – בדיקת תקינות התקנת נקודות מאור ושקעים, וכן וידוא תפקוד תקין של מפסקים ותאורה.

 

פרמטרים לבדיקת עבודות אינסטלציה בשיפוצים

פרמטרים לבדיקת עבודות אינסטלציה בשיפוצים כוללים בדיקת אטימות מערכת מים – בדיקת לחץ במערכת המים לאיתור נזילות. בדיקת איטום חיבורי צנרת ואביזרים. יש לבדוק גם אם זרימת המים תקינה – בדיקת לחץ מים בברזים. בדיקת זרימת מים חלקה במקלחת, אמבטיה וכיורים.

בנוסף חשוב לבדוק את תקינות ביוב וניקוז – הזרמת מים בכמויות גדולות ובדיקת ניקוז תקין. בדיקת זרימת שפכים בקווי ביוב. גם איכות ההתקנה צריכה להיבדק – וידוא התקנה מקצועית של צנרת, אביזרים ומתקני תברואה. בדיקת חיזוקים ותליות. יש לוודא קיום מתקן מונע זרימת מים חוזרת במערכת המים.

עבודות שרברבות

פרמטרים לבדיקת עבודות גמר בשיפוצים

פרמטרים לבדיקת עבודות גמר בשיפוצים כוללים בדיקת איכות התקנת ארונות – בדיקה ויזואלית של אופן התקנת ארונות מטבח וארונות אחרים, לרבות יציבות ופילוס נכון. כמו כן יש לבדוק תפקוד נכון של דלתות/חלונות על ידי פתיחה וסגירה שלהם. יש לוודא גם יישור ואטימה. יש לבדוק גם קביעת ידיות ואביזרים.

גם גימור ריצוף וחיפוי צריך להיבדק ע"י וידוא הנחת אריחים באופן ישר ומפולס. בדיקה נוספת קשורה לטיב חיתוך והתאמת אריחים לקירות. יש לבדוק גם את גימור צבע וטיח פנים ע"י בדיקת גמר ואיכות צביעת קירות, תקרות ומשקופים. בנוסף יש לבצע וידוא גימור חלק של טיח. לבסוף חשוב לבצע בדיקת ניקיון סופי יסודי – בדיקה ויזואלית של ניקיון כללי של המבנה לאחר סיום העבודות.

פרמטרים לבדיקת עבודות גמר בשיפוצים

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

איתור דליפות
אלו השיטות לאיתור נזילות

נזילות מים הן בעיה נפוצה שעלולה להוביל לנזקים רבים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה בריאותית. כתבה זו תסקור את השיטות המתקדמות ביותר לאיתור נזילות, תוך

מה זה משכנתא לכל מטרה
מה זה משכנתא לכל מטרה?

משכנתא היא מונח המוכר לכולנו שמזוהה עם רכישת הנכס. אבל מהי בעצם משכנתא לכל מטרה? בעיקרון מדובר בהלוואה ארוכת טווח, הכרוכה בשעבוד נכס וניתן להשתמש