מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

ציפוי אלומיניום

מחפשים ציפוי אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

היכרות עם האופן שבו מבצעים ציפוי לאלומיניום יכולה לעזור לניצול היתרונות השונים של מוצרי מתכת ואלומיניום רבים. במאמר הבא ניכנס אל עובי הקורה כדי להבין מה ההבדל בין חיפוי לבין פיצוי, נסביר איך בוחרים בעלי מקצוע רלוונטיים וגם נציג את היתרונות של אלומיניום כחומר גלם מרכזי המטרה של ציפוי אלומיניום היא להעניק לו הגנה נוספת. את ההגנה משיגים מפני שחיקה פיזית, תנאי אקלים קיצוניים, פגעי הזמן ושחיקה כימית.

למרות שאלומיניום הוא מטבעו חומר גלם עמיד בפני קורוזיה ושיתוך, עדיין חשוב לבצע את הציפוי. בנוסף, קיימים סוגי אלומיניום שונים ורמת העמידות שלהם מפני חלודה עשויה להיות אחרת. לכן מבצעים ציפוי אלומיניום בצורה מסודרת ומבטיחים את היתרונות הרבים גם ברמה הכימית וגם ברמה האסתטית.

מבחינה דקורטיבית למשל, יש ביקוש גבוה לשירותי ציפוי אלומיניום בשביל לשפר את המראה שלו. באמצעות הציפוי ניתן להפוך מוצרי אלומיניום שונים למתכתיים יותר ולהוסיף להם ברק. הציפוי לפיכך מגן על האלומיניום והוא מחזק אותו תוך כדי שדרוג אסתטי וחיצוני.

ציפוי אלומיניום

 

הבדלים בין סוגים שונים של ציפוי אלומיניום

הדבר החשוב ביותר הוא לזכור שקיימים הבדלים בין סוגים שונים של תהליכי ציפוי. יתרה על כך, צריך לבחור היטב את בעלי המקצוע כדי להבין מה ההבדל בין חיפוי לבין ציפוי. אם לא מביאים בחשבון את התכונות של ציפוי לעומת חיפוי עוד לפני שמתחילים את הפרויקט, עלולים לאבד את היתרונות השונים של התהליך.

חיפוי נועד כדי לנצל את היתרונות של אלומיניום על פני קירות חוץ או מבנים. לעומת זאת, את הציפוי מבצעים על האלומיניום עצמו. בשני המקרים שומרים על התכונות של האלומיניום מבחינת עמידות בפני חלודה ויכולת מוכחת לשרוד גם תנאי מזג אוויר קשים עם חומר גלם שאינו מתכלה, אינו דורש תחזוקה ואינו דורש ניקיון – אבל הציפוי הוא על החומר והחיפוי הוא באמצעות האלומיניום.

הבדלים בין סוגים שונים של ציפוי אלומיניום

 

ציפוי אלומיניום באמצעות אילגון

מכאן והלאה כבר אפשר להיכנס אל עובי הקורה ולנסות להבין מה מאפיין כל סוג של ציפוי שאותו מיישמים על גבי אלומיניום. כך רואים לדוגמא שיש מאפיינים מיוחדים לתהליך של אילגון, כמו למשל מבחינת האופן שבו מיישמים את התהליך הכימי על פני השטח של האלומיניום.

אילגון מאפשר להפוך את האלומיניום לעמיד בפני קורוזיה למשך שנים רבות כי הוא משנה את המבנה הגבישי המקורי של פני השטח. חוץ מזה, זהו תהליך אלקטרוכימי שבו האלומיניום משמש בתור אלקטרודה שלילית.

ציפוי אלומיניום באמצעות אילגון

 

צביעת אבקה על גבי אלומיניום

תהליך פשוט יותר מאפשר ליישם את הציפוי באמצעות צביעת אבקה. הצביעה משיגה קודם כל יתרון משמעותי כי היא עוזרת לצבוע את האלומיניום בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד והלקוחות, במגוון רחב של צבעים ולפי קטלוג צבעים בינלאומי אם מבצעים את הציפוי באמצעות אבקה, אפשר להגיע לשלב שבו מכניסים פרופיל אלומיניום או משטח אלומיניום שלם לתנור. כך מעניקים את הגימור למתכת ומסיימים את תהליך הציפוי בצורה אפקטיבית.

יש לציין שאחת המטרות של צביעת אבקה על גבי אלומיניום היא להעביר אותו טיפול נוסף באמבטיות כימיות. הטיפול מעניק לאלומיניום הגנה שאפשר לקרוא לה פאסיבית, אך באותה מידה הוא גם מאפשר הידבקות טובה יותר של אבקת הצבע לשיפור התוצר הסופי.

צביעת אבקה על גבי אלומיניום

 

סוגי צבעים שבהם אפשר להשתמש כדי לבצע את הציפוי

חומרי הגלם שבהם משתמשים כדי לבצע כל סוג של ציפוי אלומיניום משפיעים באופן דרמטי על התוצאה. אם רוצים שהציפוי יהיה איכותי ושהוא גם ייראה מעולה וגם יגן על האלומיניום בתור חומר גלם, חשוב מאוד לבחור אותו נכון. בחירה נכונה של הציפוי כוללת לדוגמא השוואה בין סוגי צבעים ודגש על התכונות של כל אחד מהם.

את ההבדל העיקרי מבחינת צבעים שבהם משתמשים כדי לצפות אלומיניום ניתן לראות בחלוקה לפי קבוצות. קבוצה אחת כוללת לדוגמא את כל הרשימה הארוכה של הצבעים בעלי המראה המתכתי, שבה יש לא פחות מ-6 גוונים שונים. קבוצה שנייה כוללת צבעים דמויי ברזל, עוד קבוצה כוללת צבעים מחוספסים ויש גם קבוצה של צביעה נוזלית. מעבר לכך, ניתן לראות תכונות אחרות לחלוטין של צבעי סיליקון, צבעי סופר דור או צבעי פולי קריסטל.M סוגי צבעים שבהם אפשר להשתמש כדי לבצע את הציפוי

 

התייעצות עם קבלני אלומיניום

האמת היא שתהליך הציפוי נועד בעיקר על מנת לשפר את התפקוד ואת המראה של פרופילים שבהם משתמשים לתעשייה. בעוד אנשים פרטיים ולקוחות הקצה משווים בין סוגים שונים של אלומיניום רק לפי המראה או המחיר, בתעשייה הקלה והכבדה מבינים את החשיבות של ציפוי איכותי מבחינת ההשפעה שלו על המפרט של חומר הגלם ועל התכונות שלו.

הפתרון הוא להתייעץ עם קבלני אלומיניום לגבי הבדלים בין סוגים שונים של פרופילים לתעשייה. כך ניתן לבחור לא רק את הפרופיל המתאים לסוג המטרות שאותן מנסים להשיג, אלא גם להשוות בין הציפויים והתכונות שלהם. ככל שמערבים מוקדם יותר קבלן אלומיניום אמין, כך עולה הסיכוי לסיים את פרויקט הציפוי בלי לחרוג מלוח הזמנים.

התייעצות עם קבלני אלומיניום

 

גורמים המשפיעים על המחיר של ציפוי אלומיניום

העלות של ציפוי אלומיניום אינה קבועה אלא דינאמית. היא מושפעת מגודל המשטח או הפרופיל שאותו רוצים לצפות, מהשיטה שבה משתמשים על מנת לבצע את הציפוי בצורה יעילה ומרמת הדחיפות של הפרויקט כפי שהיא מוגדרת על ידי הלקוח. גורמים אלו הם הסיבה לכך שישנם פערי מחירים של עשרות אחוזים בין תהליכי ציפוי שונים, אבל העלות היא ממש לא הפקטור היחיד שקובע.

הדרך ליהנות מהיתרונות של ציפוי איכותי היא להתמקד בתהליך שבו בוחרים בין אילגון לבין צביעה באבקה. אם בוחרים בצביעה באבקה, צריך להתייעץ עם קבלן אלומיניום מנוסה לגבי הבדלים בין קבוצות הצבעים והתכונות שלהן. רק כך ניתן לקבל החלטה מושכלת לגבי כל סוג של ציפוי ואף לנצל את היתרונות שלו בלי לחרוג מהתקציב.

גורמים המשפיעים על המחיר של ציפוי אלומיניום

כדי לשנות את הצבע, לשפר את העמידות, להגן משחיקה ולחזק את התפקוד שלו.

פונים לחברה מקצועית ומתייעצים עם קבלן אלומיניום מנוסה.

לפי העובי, הציפוי, המחיר והאיכות. כמו כן, כדאי לתת עדיפות רק לאלומיניום שעומד בתקן הישראלי המקובל בתחום ובענף.

החיפוי מבוצע באמצעות אלומיניום על קירות ומבנים, בעוד הציפוי מבוצע על ידי יישום תהליכים כימיים שונים על החומר עצמו.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",