מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

שיטות ריתוך אלומיניום

אילו שיטות ריתוך אלומיניום ישנן ומהם הייתרונות והחסרונות בכל שיטה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

השוואה בין שיטות שונות עוזרת להבין מה אפשר לעשות על מנת ליהנות מכל היתרונות של אלומיניום. במאמר הבא נסביר למה לרתך אלומיניום, כיצד שומרים על התכונות המקוריות של המתכת גם אחרי ריתוך מקצועי ועם מי אפשר להתייעץ כל עבודת ריתוך מתבצעת באופן אחר לפי סוג המתכת והמטרות שאותן מנסים להשיג.

כפועל יוצא מכך, יש למשל הבדלים בין סוגים שונים של שיטות ריתוך אלומיניום וכדאי להכיר אותם. אם מבינים כיצד מתבצעת כל שיטה ובאיזה אופן אפשר ליישם את הריתוך גם על גבי אלומיניום בלי לפגוע בתכונות המקוריות שלו, מגדילים את הסיכוי לשילוב נכון של המתכת בפרויקט המבוצע.

ההבדל העיקרי הוא בין שיטות ריתוך אלומיניום שמכונות TIG לעומת MIG. באופן כללי, בשיטת TIG משתמשים באלקטרודת טונגסטן שתפקידה למקד את הקשת החשמלית. לעומת זאת, בשיטת MIG משתמשים כדי להזרים גז ארגון שמגן על האלומיניום מפני החומרים שנמצאים סביבו גם תוך כדי הריתוך.

שיטות ריתוך אלומיניום

 

המאפיינים של שיטות ריתוך שונות

כמובן שהגדרה כללית לא מספיקה כדי להבין מה בעצם ההבדלים בין שיטות ריתוך אלומיניום. אם רוצים לבצע את הריתוך באופן שעומד בסטנדרטים המחמירים ביותר גם מבחינת תוצאות וגם מבחינת בטיחות, צריך להביא בחשבון את השיקולים הבאים:

  1. ריתוך MIG – המטרה של ריתוך בשיטה הזו היא להגן על האלומיניום ולהקנות לו עמידות גבוהה. במקביל, זו שיטה שבה משתמשים כדי לשמור על המראה החלק של האלומיניום גם אחרי הריתוך וכדי להוסיף שכבת הגנה מפני קורוזיה, שיתוך וחלודה. את הריתוך מבצעים עם ציוד מתאים שמסוגל להתמודד גם עם התכונות המיוחדות של אלומיניום וגם עם מתכות אחרות כגון נחושת, נירוסטה, מגנזיום, פלדה ועוד.
  2. ריתוך חומרי הבסיס – בהשוואה בין שיטות ריתוך אלומיניום צריך לבדוק מה משפיע על חומרי הבסיס. בשיטת MIG, הפרמטרים של ריתוך חומרי הבסיס הם למשל סוג החוט, ההבדל בין זרם חילופין לבין זרם ישר או תרכובת הגז. בכל מקרה, מתייעצים עם בעלי מקצוע שמכירים את ההבדלים בין שיטות ריתוך אלומיניום וכך מקבלים החלטה נכונה לגבי ריתוך חומרי הבסיס.
  3. ריתוך TIG – המאפיינים של השיטה הזו אחרים כי האלקטרודה שבה משתמשים ממקדת כאמור את הקשת החשמלית, בעוד הגז מגן על הקשת. בשביל לבצע ריתוך TIG מפעילים רתכת קטנה, דיגיטלית וקשיחה והיא מתאימה לשימוש במקומות לא נגישים או בחללים פתוחים.

המאפיינים של שיטות ריתוך שונות

 

המטרות של שיטות ריתוך

כל שיטה שבה משתמשים אמורה לאפשר לנו להמשיך לנצל את היתרונות של אלומיניום כחומר גלם פופולארי בתעשייה הקלה והכבדה. הריתוך משמש לייצור ניירות עטיפה, צבעים ופחיות שתייה והוא גם חיוני לתעשיית התעופה והחקלאות. אם רוצים לדוגמא להשתמש באלומיניום כחומר גלם ליצירת חלקי חילוף למכוניות, צריך לבצע את הריתוך בצורה מקצועית ויסודית.

התנאי לניצול היתרונות השונים של כל שיטת ריתוך הוא להשתמש בציוד המתאים. את הרתכת המתאימה בוחרים על פי המפרט הטכני המלא המתואר על ידי היצרן, לפי שיקולים של עלות מול תועלת ולפי המטרות שרוצים להשיג. מעבר לכך, צריך לזכור שהמטרה של כל שיטה היא בחלק מהמקרים להתגבר על תכונות מסוימות של האלומיניום – כמו למשל העובדה שהוא אינו מתמגנט.

המטרות של שיטות ריתוך

 

ריתוך אלומיניום לצרכים מסחריים ותעשייתיים

השימוש באלומיניום כמענה לצרכים מסחריים ותעשייתיים מחייב היכרות עם שיטת ריתוך נוספת. זו שיטה שמבוססת על רשת חשמלית בשילוב פחמן דו חמצני, שאותה מיישמים עם רתכת מיוחדת שמגיעה עם גליל חוט אלומיניום לסגירת המעגל החשמלי על החומר.

בנוסף, צריך ליצור שכבת מגן במקום הריתוך כדי למנוע חלודה. אמנם האלומיניום עמיד בפני חלודה והוא לא סובל מקורוזיה גם אחרי מגע עם מים ואוויר, אבל הריתוך עלול ליצור פגיעה בשטח הפנים ולכן לחשוף אותו לסכנות כאלה. הפתרון הוא ליישם שכבת מגן ולחמם את האזור שאותו מרתכים באמצעות חשמל שמקבל גז ארגון מתוך מכל חיצוני. בזכות התהליך שמתבצע כאשר הגז פוגש מתכת חמה, נוצרת שכבת מגן שמונעת חלודה.

ריתוך אלומיניום לצרכים מסחריים ותעשייתיים

 

התייעצות עם בעלי מקצוע לגבי הבדלים בין שיטות ריתוך אלומיניום

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור כל שיטה שבה משתמשים כדי לרתך אלומיניום, רק אחרי התייעצות עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. למרות שהלקוחות מכירים טוב יותר מכל אחד אחר את הצרכים שלהם, יכול להיות שלא יהיה להם מספיק מידע כדי להשוות בין סוגים שונים של שיטות ריתוך אלומיניום בצורה מקצועית.

השוואה מקצועית מגלמת בתוכה התייחסות לפרמטרים כגון עלות שיטת הריתוך, האופן שבו היא משפיעה על התכונות המקוריות של האלומיניום, התחייבות של הגורם שמבצע את הריתוך מבחינת ההגנה על חומרי הגלם מפני חלודה ועוד. לאחר מכן, כל שנותר הוא להוסיף למשוואה את השיקול הכלכלי והכספי.

התייעצות עם בעלי מקצוע לגבי הבדלים בין שיטות ריתוך אלומיניום

 

גורמים המשפיעים על המחיר של ריתוך

כל שיטה שבה משתמשים כדי לרתך אלומיניום מתומחרת לפי פרמטרים דומים. על קצה המזלג, ניתן להזכיר לדוגמא גורמים ובהם גודל השטח שעליו מבצעים את הריתוך או הדרישות של הלקוחות מבחינת לוח זמנים. ככל שלוח הזמנים צפוף יותר ודחוף ללקוח, כך המחיר של הפרויקט יהיה דומה – גם בהשוואה לפרויקטים דומים של שיטות ריתוך אלומיניום זהות.

עם זאת, המחיר הוא ממש לא הדבר היחיד שצריך להסתכל עליו. אמנם כולנו רוצים לשלם פחות ולקבל יותר, אבל בריתוך אלומיניום אין מקום לפשרות. לרוב יהיה עדיף לשלם עוד כמה שקלים עכשיו, כדי להשיג את האלומיניום הכי איכותי אחר כך. חוץ מזה, ריתוך איכותי שעולה קצת יותר יכול להיות השקעה משתלמת. אם הריתוך מבוצע נכון ובשיטה המתאימה, זה אומר שלא תופיע חלודה על חומר הגלם ושהאלומיניום ימשיך להיות אמין, חזק ועמיד.

האלומיניום אינו מתמנגט, לא מתחמצן בקלות ומוליך היטב חום וחשמל. בשביל לרתך אלומיניום, צריך להכיר את התכונות שלו ולהשתמש באלו שיכולות לשפר את התוצאות ולעזור להתגבר על קשיים.

נוח לעבוד איתו והוא לא סובל מקורוזיה וחלודה. הוא מתאים לחלל החוץ והפנים ואפשר לבצע עיבוד שבבי כדי ליצור ממנו חלקים קטנים במיוחד.

בודקים מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה ביחס למטרת שמנסים להשיג. שיטת MIG תתאים לריתוך בהיקפים גבוהים, בעוד שיטת TIG מומלצת לריתוך במקומות פתוחים ולא נגישים.

באמצעות ציפוי וצביעה של האלומיניום.

גורמים המשפיעים על המחיר של ריתוך

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

מרכיב אלומיניום

מחפשים מרכיב אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ספק אלומיניום

מחפשים ספק אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

ערגול אלומיניום

מחפשים ערגול אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

חיתוך וכיפוף אלומיניום

יש לך עבודת חיתוך וכיפוף אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה

הברקת אלומיניום

רוצים לבצע הברקת אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים",

החלפת גלגלים לדלת הזזה אלומיניום

מחפשים החלפת גלגלים לדלת הזזה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה