מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

מהם השלבים לביצוע תיקון מרזבים בצורה נכונה?

הגשמים הכבדים שירדו לא מזמן הובילו לגילוי של מרזבים תקולים במבנים שונים. עובדה זו הגיעה לאוזנינו לאחר שגולשים ביקשו את דעתנו בכל הנוגע לתיקון הבעיה. החלטנו שלא להישאר אדישים לפניות הרבות והתיישבנו לכתוב את המדריך הנוכחי שירכז את השלבים לתיקון הבעיה. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתבצעו את ההליך באופן מקצועי.

 

שלב ראשון – מציאת התקלה

תיקון של מרזבים מתבצע בדרך כלל בעקבות סתימה שאירעה בתוך המרזב. הדבר בא לידי ביטוי במצבים שבהם המים נכנסים לצינור הניקוז והתעלה העליונה עולה על גדותיה. אם מצאתם את עצמכם במצב שכזה – אתם יכולים להיות בטוחים שהמרזב שלכם סתום בעקבות הצטברות של עלים יבשים שהתעופפו ברוח או שאריות זבל שזרמו לתוך הצינור.

 

שלב שני – עולים לגג עם כל הציוד הדרוש

קראתם את הפסקה שלעיל וגיליתם שישנה סתימה במרזב? אם כך, עליכם להתחיל בהליך תיקון עצמאי. בשלב זה תצטרכו להכין את כל הציוד הדרוש שיאפשר לעלות לגג בביטחון, לדוגמא:

  • סולם
  • כובע מצחייה
  • בקבוק מים
  • מקל ייעודי לניקוי

נדגיש שתוכלו ליצור קשר בשלב זה עם איש מקצוע שמציע שירותי תיקון מרזבים מקצועי, אם אינכם יכולים לבצע את ההליך בעצמכם. שכן, מדובר בעבודה בגובה שעשויה להיות מסוכנת עבור מי שלא בקיאים בתחום.

 

החלטתם להסתייע באיש מקצוע? כך תגיעו לגגן מומלץ

כאמור, תיקון של מרזבים באופן עצמאי עשוי להוות סכנה עבור מי שלא עברו הסמכה לדבר. לכן, ההמלצה היא לפנות לגגן שנחשב לשם דבר בתחום. כדי שזה יקרה, עליכם לקרוא חוות דעת שנכתבו לאחרונה ברחבי הרשת על בעלי מקצוע מהאזור שלכם. נמליץ להשתמש בלשונית הביקורות של גוגל, פורומים וקבוצות פייסבוק. שכן, שם נמצאת האינפורמציה העדכנית והאמינה ביותר.

 

שלב שלישי – ניקוי תעלת הניקוז והעברת צינור

חזרנו לשלב השלישי והאחרון שיכול להתבצע על ידיכם או תוך הסתייעות מצד גורם מקצועי. שלב זה יצריך שימוש במקל שיאפשר לדחוס את הלכלוך שייצא בסופו של דבר מקצה המרזב. נדגיש שהתיקון לא מסתיים כאן, מכיוון שיש צורך בהעברת צינור מים עם לחץ גבוה במיוחד. שכן, המים שיזרמו בתוך המרזב יסייעו בהוצאת שאריות לכלוך שנתקעו בצדי המרזב ולא יצאו קודם לכן, בעת השימוש במקל.

 

השורה התחתונה: תשמרו על תקינות המרזב

מדריך זה צפוי להסתיים בעוד כמה שורות וזו ההזדמנות לציין בפניכם את החשיבות של שמירה על ניקיון המרזב. בשלב זה נותר לכם רק לחזור על הפעולה בתדירות גבוהה, כדי שתוכלו לסלק לכלוכים ועלים שייתקעו בתוך המרזב (זו הדרך הטובה ביותר למנוע את הישנותה של סתימה). בהזדמנות זו, נבקש להעביר את מדריך זה הלאה, לאנשים שחשובים לכם, כדי שהם יכירו בשלבים שהוצגו לעיל ויימנעו מגילוי של סתימות בשלבים מאוחרים.

לתקן את המרזב בצורה נכונה

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

הגדרה וניהול חשבונות משתמש במחשב
הגדרה וניהול חשבונות משתמש במחשב

המחשבים כיום מכילים כמעט את כל תחומי חיינו, החל מעבודה ועד תחביבים וסידורים משפחתיים. לא קל לנווט בין כל השימושים הללו, במיוחד כאשר אותו מחשב

שיפוץ בית או דירה
איך לבחור קבלן שיפוצים

שיפוץ בית או דירה הוא תהליך מורכב שיכול להיות יקר מאוד ולהימשך לאורך זמן. לכן, חשוב לבחור קבלן שיפוצים מקצועי ואמין שיוכל לספק לכם את השירות

עובדי אלומיניום
על מה חשוב להקפיד כשעושים עבודות אלומיניום?

אלומיניום, הוא אחד החומרים הנוחים ביותר לשימוש ויצירה בעולם הבנייה והייצור. ישנם מוצרים רבים הנעשים מאלומיניום, כמו חלונות ודלתות אלומיניום, קירוי ותקרות אלומיניום, מרזבי אלומיניום

מסורי שרשרת
4 שימושים למסורי שרשרת

לא מעט אנשים מתעניינים לגבי רכישת מסור שרשרת, מאחר ומדובר על מסור איכותי ועמיד, שיכול לשמש למגוון רחב של שימושים שונים. החוכמה היא כמובן לרכוש