מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

תיקון מכסה מנוע אלומיניום

הגמישות של חומר האלומיניום והתכונות המיוחדות שלו מחייבים התייחסות מיוחדת במהלך תיקון מכסה מנוע מאלומיניום. אז אם אי פעם תהית כיצד מבצעים עבודות פחחות כאלה, כדאי לך לקרוא את המאמר הבא מכסה מנוע מאלומיניום קיים בסוגים שונים של כלי רכב. הוא נפוץ בכלי רכב פרטיים ומסחריים והוא משותף גם למכוניות קטנות וגם לדגמים גדולים או לג'יפים.

יתרה על כך, יש יצרניות רכב רבות שמזהות את היתרונות של האלומיניום ולכן הן משתמשות בו כדי לייצר חלקי מרכב שונים לרבות את מכסה המנוע. במקרים כאלה, חשוב מאוד לדעת איך לבצע תיקון מכסה מנוע אלומיניום ומה ההבדל בין השירות הזה לבין פחחות רגילה.

ההבדל העיקרי בין פחחות רגילה לבין תיקון מכסה מנוע אלומיניום נובע מהתכונות של חומרי הגלם השונים. בעוד ברזל לדוגמא הוא חומר גלם קשיח וחזק, אלומיניום נחשב רך יחסית ונוח לעיבוד שבבי. כמו כן, אלומיניום הוא חומר גלם אמין ועמיד בפני קורוזיה, שחיקה וחלודה. זה הופך אותו לפתרון אידיאלי עבור בניית מכסה מנוע – אבל גם דורש כאמור התייחסות שונה אם יש צורך בתיקון.

תיקון מכסה מנוע אלומיניום

 

כך מבצעים תיקון מכסה מנוע אלומיניום

יש כמה שלבים שחשוב להקפיד עליהם על מנת ליהנות מכל היתרונות של תיקון מכסה מנוע אלומיניום גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. ראשית, כדאי להתאים את האופי של התיקון לסוג התקלה. לכן מזהים את סוג התקלה, בודקים האם הפתרון הוא כיפוף מחדש של מכסה המנוע ומוודאים שהתוצאה מתאימה למבנה של המכונית גם כאשר המכסה פתוח וגם כאשר הוא סגור.

לאחר מכן מבררים האם עדיף לבצע תיקון של מכסה המנוע או להחליף אותו לגמרי. אותם יתרונות של האלומיניום מבחינת חומר גלם נגיש, זמין וזול יכולים לשחק תפקיד גם בעת השוואה בין הפתרונות הקיימים לצורך תיקון של מכסה המנוע: אם אי אפשר לתקן את מכסה המנוע או לא ניתן להבטיח תפקוד תקין שלו, יכול להיות שעדיף להחליף אותו במכסה מנוע חדש לגמרי.

כך מבצעים תיקון מכסה מנוע אלומיניום

 

ציוד מודרני כתנאי לביצוע נכון של תיקון מכסה מנוע אלומיניום

כל השלבים השונים של תיקון מכסה מנוע אלומיניום מבוססים על שימוש בציוד מודרני. הציוד קובע במידה רבה האם ההלחמה של מוצרי אלומיניום תהיה מדויקת, מתי יהיה אפשר לבצע ריתוך של אלומיניום עם מתכות אחרות וכיצד כל זה ישפיע על התפקוד של מכסה המנוע. בתחום הפחחות והרכב גם אין מקום לפשרות, משום שתפקוד לא תקין של מכסה המנוע עלול למנוע מהרכב לעבור את מבחן הרישוי השנתי.

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להשתמש בסוגים שונים של ציוד מודרני ולהשלים את המשימה של תיקון מכסה מנוע אלומיניום גם באופן מהיר וגם עם אחריות. את זה עושים על ידי יצירת קשר עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו, אבל רק אחרי שמוודאים שיש להם ניסיון רלוונטי. אם לא מכירים אישית בעלי מקצוע כאלה, ניתן לקבל עליהם המלצות מחברים, משפחה או באתרי אינטרנט.

ציוד מודרני כתנאי לביצוע נכון של תיקון מכסה מנוע אלומיניום

 

המלצות וטיפים לתיקון נכון של מכסה מנוע מאלומיניום

אפשר גם להיכנס אל עובי הקורה ולברר באיזה אופן מבצעים טכנית את השלבים השונים של תיקון מכסה מנוע אלומיניום. כך רואים שרוב שירותי התיקונים מחייבים ריתוך של הסדקים ולאחר מכן ריתוך יריעות אלומיניום עבות לכל הרוחב שלו. בשלבים האלה גם חשוב להקפיד על זיהוי של סוג הנתך הרצוי, כי קיימים הבדלים בין סוגים שונים של סגסוגות אלומיניום ומתכות.

החדשות הטובות הן שמיד לאחר ההלחמה או הריתוך, ניתן לעבור לשלב שבו מלטשים את מכסה המנוע מבחוץ. בהמשך צובעים אותו בשכבת פריימר מיוחדת לאלומיניום ואז בוחרים את הגוון ואת הצבע הסופי. ברוב המקרים, מכסה המנוע חייב להיות מורכב על המכונית בשעת העבודה וצריך להתייעץ עם בעלי מקצוע גם לגבי חומרי המילוי שבהם משתמשים. אם חומרי המילוי מתאימים, זה אומר שהמפרט שלהם יכלול מקדם אחיזה מצוין לאלומיניום.

המלצות וטיפים לתיקון נכון של מכסה מנוע מאלומיניום

 

גורמים המשפיעים על עלות התיקון

המחיר של תיקון מכסה מנוע אינו אחיד אלא מושפע מגורמים שונים. זה כמובן לא ייחודי לאלומיניום אלא קיים גם בעוד סוגים שונים של מתכות, כי התפקיד של בעלי מקצוע מתחום הפחחות הוא לחשב מראש את משך הזמן הנדרש כדי להתמודד עם המשימה. ככל שהערכת הזמן היא גבוהה יותר, כך המחיר יעלה.

הפרמטרים העיקריים המשפיעים על המחיר של תיקון מכסה מנוע הם מידת הנזק, סוג חומרי הגלם שמהם מיוצר מכסה המנוע ורמת הדחיפות. אם השירות אינו דחוף ואפשר למשל להשאיר את הרכב במוסך כמה ימים, יכול להיות שיהיה ניתן לחסוך בהוצאות. חוץ מזה, כדאי לבדוק מראש מה מידת הכיסוי שניתנת על ידי חברת הביטוח ולשקול האם להפעיל אותה למרות התשלום של השתתפות עצמית.

גורמים המשפיעים על עלות התיקון

 

היתרון של תיקון מכסה מנוע

מכסה מנוע מעוות, שבור או כזה שלא נסגר בצורה תקינה עלול לסכן את הנהג ואת הסביבה. חוץ מזה, מכסה מנוע לא תקין מוריד את הערך של הנכס. הפתרון בכל אחד מהמקרים האלה הוא לתקן את מכסה המנוע וגם כדאי לעשות את זה כמה שיותר מוקדם, עוד לפני שנכנסים אל עובי הקורה ובודקים מאיזה חומרי גלם הוא מיוצר.

העניין הוא שיש פחות מכסי מנוע שמיוצרים מאלומיניום לעומת מכסי מנוע שמיוצרים מפח, מתכת או נחושת. זה אומר שגם ההיצע של מוסכי פחחות שמתמחים במכסי מנוע מאלומיניום הוא יחסית מוגבל ושצריך לבחור אותם היטב. כדי להגדיל את הסיכוי לבחירה מושכלת, מה שאפשר לעשות זה לבדוק את ההתמחות של המוסך או לפנות למסגריה. כמו כן, אין בעיה עקרונית להתייעץ עם קבלן אלומיניום ולקבל ממנו המלצות.

היתרון של תיקון מכסה מנוע

 

השימוש באלומיניום מוכיח את עצמו במכסה מנוע כי מדובר בחומר גלם אמין, עמיד בפני קורוזיה, בעל משקל נמוך ובעל איכות גבוהה. בנוסף, הוא מעוצב בסגנון אלגנטי שמתאים לכל סוגי הרכבים.

התיקון משתלם יותר מהחלפה של מכסה המנוע וכדאי לבצע אותו אחרי תאונה.

במסגרייה או במוסך שמתמחה בכך. יש לוודא תקופת אחריות מסוימת ותיקון לפי הנחיות יצרן הרכב.

כן, במידה והתיקון מבוצע בצורה מקצועית ותוך התייחסות לייחודיות של האלומיניום.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

תיקון תריס חשמלי מאלומיניום

מחפשים תיקון תריס חשמלי מאלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון גדר אלומיניום

מחפשים איש מקצוע עבור תיקון גדר אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

תיקון דלתות כניסה אלומיניום

מחפשים תיקון דלתות כניסה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון סוגר חלון אלומיניום

מחפשים תיקון סוגר חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון תריס אור מאלומיניום

מחפשים תיקון תריס אור מאלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון מסגרות אלומיניום

צריכים לבצע תיקון מסגרות אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של