מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

תיקון מעקה אלומיניום

מחפשים תיקון מעקה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מעקה אלומיניום הוא מוצר מעולה כי הוא לא דורש תחזוקה, הוא עמיד בפני חלודה גם בחלל החוץ ואפשר לשלב אותו עם זכוכית כדי להמשיך לראות את הנוף גם מהמרפסת או הגג. בנוסף, מעקה אלומיניום מתאים למדרגות בבית ובגינה. אבל מה עושים אם המעקה נשרט, מתעוות או שצריך לתקן אותו? הנה כל התשובות

בחירה נכונה של מעקה היא משימה מורכבת שמחייבת התייחסות לשורה ארוכה של פרמטרים. אם בוחרים מעקה שעשוי אלומיניום, צריך גם לוודא שמחזיקים בהישג יד פרטים של איש מקצוע שיודע כיצד לתקן אותו. הסיבה לכך שחשוב לתאם תיקון מעקה אלומיניום מול בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו היא שרק באופן הזה ניתן להבטיח ניצול מלא של היתרונות שלו – גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

תיקון מעקה אלומיניום רלוונטי לכל מי שיש להם מרפסת, גג או מדרגות. אפשר להשתמש במעקה שעשוי אלומיניום כדי לחסוך בהוצאות תחזוקה והוא כמובן נראה נהדר בזכות העיצוב המבריק והאלגנטי. כמו כן, המעקה מתאים לבתים וגינות כי הוא עמיד בפני חלודה ואפשר לשלב אותו בקלות אפילו בתנאי אקלים סוערים. אם מוסיפים לזה את השילוב עם זכוכית, מגלים למה מעקה זכוכית פופולארי כל כך.

תיקון מעקה אלומיניום

 

השוואה בין החלפה לבין תיקון מעקה אלומיניום

מעקה אלומיניום אמנם עשוי חומר גלם אמין, קל ועמיד בפני חלודה, אבל גם הוא עלול לסבול מבעיות שדורשות תיקון או החלפה. שווה למשל להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי תיקון מעקה אלומיניום במקרים שבהם הוא מתעוות בגלל שנפל עליו חפץ כבד, או אם רוצים להפוך אותו לבטיחותי יותר בבית של משפחות עם ילדים. בכל אחד מהמקרים האלה, צריך לוודא שמתייעצים עם בעלי מקצוע אמינים שגם יכולים למסור מידע נכון לגבי ההבדל בין החלפה לבין תיקון של המעקה.

הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאכן משתלם יותר לתאם תיקון מעקה אלומיניום מאשר להחליף אותו. כך לדוגמא יכול להיות שעדיף להחליף רק חלק מהמעקה כי הוא כבר לא ניתן לתיקון, אך כן לתקן את כל שאר המעקה שיש במדרגות, במרפסת או על הגג. בנוסף, בוחרים בעלי מקצוע רק אחרי שמסתכלים על פרויקטים קודמים שבהם הם היו מעורבים.

השוואה בין החלפה לבין תיקון מעקה אלומיניום

 

תהליך תיקון מעקה אלומיניום

יש כמה שלבים שעליהם חשוב להקפיד אם רוצים לנצל את היתרונות של תיקון מעקה אלומיניום ולחסוך בהוצאות. בשלב הראשון מגיע קבלן אלומיניום כדי להסתכל על המעקה, לקחת מידות מדויקות ולבדוק את התשתית. בהרבה מאוד מקרים מגלים למשל שלא מספיק להחליף או לתקן את המעקה, כי הבלאי  נמצא דווקא במסגרת או בתשתית. ריכוז שירותים שונים תחת קורת גג אחת יעזור בהקשר הזה ויחסוך זמן והוצאות.

בשלב הבא מבצעים במידת הצורך קידוח ומתקינים עמודים חדשים שעליהם המעקה יכול להישען. אם מדובר על מעקה שנמצא במרפסת והיא לא מוקפת שיש אלא בטון, יכול להיות שיהיה צורך להוסיף עוד יציקת בטון גם מעבר לקידוח ולטובת חיזוק של העמודים.

תהליך תיקון מעקה אלומיניום

 

הרכבת המעקה אחרי התיקון

החלק הכי חשוב בשלבים השונים של תיקון מעקה אלומיניום הוא להרכיב אותו נכון. בין אם בוחרים לפרק לגמרי את המעקה ובין אם בוחרים לתקן רק חלק ממנו, צריכים לוודא שההרכבה מתבצעת בצורה מקצועית. בהקשר הזה, הדגש הוא על הרכבה בטיחותית שתאפשר לנו להמשיך לסמוך על המעקה גם אחרי תקופה ארוכה של שימוש וחשיפה לפגעי מזג האוויר, השמש, הלחות והגשם.

ההרכבה של המעקה והזכוכית יכולה להתבצע מחוץ לבית ובמסגרייה. לאחר מכן, מביאים את המעקה ואת המסגרת כדי להתקין אותם. מעבר לכך, יש לוודא שגם אחרי התיקון של המעקה הוא עדיין נמצא בגובה תקני של 110 ס"מ.

הרכבת המעקה אחרי התיקון

 

גורמים המשפיעים על המחיר של התיקון

העלות של תיקון מעקה אלומיניום אינה קבועה אלא מושפעת מגורמים שונים. בין היתר, העלות נקבעת למשל לפי המידות של המעקה, העובי של האלומיניום, סוג ההתקנה שאותה רוצים לבצע, הגודל של המרפסת או המדרגות וכן הלאה. כמו כן, המחיר מושפע מהנגישות אל המעקה ומהסיכון שבעלי המקצוע לוקחים על עצמם בפרויקטים רגילים לעומת עבודה בגובה של מעל 2 מטר עם רישיון מתאים.

הדבר החשוב הוא לקבל מראש הצעת מחיר מפורטת וכמובן גם לדעת מה היא כוללת. באופן הזה ניתן להיערך בהתאם מבחינת התקציב ולהתייעץ עם בעלי מקצוע אמינים עוד לפני שמבצעים את ההתקנה עצמה. אחרי התייעצות עם כמה בעלי מקצוע שונים, מקבלים מושג טוב יותר לגבי המחיר הממוצע של תיקון המעקה לעומת החלפה שלו.

גורמים המשפיעים על המחיר של התיקון

 

השוואה בין תיקון מעקה אלומיניום לבין תיקון מעקה ברזל, זכוכית או עץ

אלומיניום הפך לאחד מחומרי הגלם הנפוצים בעולם בגלל שהוא מציע יתרונות ייחודיים לעומת חומרים מתחרים. בהקשר הזה, מעניין לדוגמא לראות איך ההבדלים הללו באים לידי ביטוי כאשר צריכים לתקן מעקה אלומיניום לעומת תיקון של מעקה ברזל, זכוכית או עץ.

ברזל הוא חומר חזק יותר מאלומיניום, אבל הבעיה שלו היא הצטברות של חלודה. גם אם מבצעים גלוון חם, לא יעבור זמן רב עד שנראה את סימני הקורוזיה על המעקה. במקרים כאלה צריך לשקול אם להחליף אותו, לצבוע מחדש או לתקן את החלק הספציפי שבו החלודה בולטת. כמו כן, יש לקחת בחשבון את הסיכון לפגיעה בעמידות המעקה בגלל החלודה.

זכוכית ועץ הם חומרי גלם אחרים. את הזכוכית אי אפשר כמובן לתקן אם היא נשברת ויש גם שיקול בטיחותי שמכריע את הכף, לכן מלכתחילה מוודאים בחירה בזכוכית טריפלקס או זכוכית מבודדת. בנוגע לעץ. הדגש הוא על שימוש במעקה כזה רק במקומות סגורים – כי במרפסת או במדרגות שיש בחוץ הוא סופג מהר מאוד את נזקי מזג האוויר וגם הבטיחות והעמידות שלו נפגעים.

השוואה בין תיקון מעקה אלומיניום לבין תיקון מעקה ברזל, זכוכית או עץ

לפי סוג התקלה. אפשר לפרק את המעקה ולהרכיב אותו מחדש עם הזכוכית, או לתקן רק את החלק התקול.

תלוי בהיקף הנזק ובנגישות. לרוב המחיר יהיה 150-350 ש"ח למטר רץ.

המעקה מתאים גם לחלל הפנים וגם לחלל החוץ. הוא אידיאלי למרפסת, לגג, לגינה, למדרגות או למשרדים ובתי עסק.

הרכבה שלו במסגרייה מתבצעת תוך שבוע-שבועיים. התקנה של מעקה חדש או תיקון חלקי נמשכים כמה שעות בודדות מקסימום.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

תיקון מכסה מנוע אלומיניום

הגמישות של חומר האלומיניום והתכונות המיוחדות שלו מחייבים התייחסות מיוחדת במהלך תיקון מכסה מנוע מאלומיניום. אז אם אי פעם תהית כיצד מבצעים עבודות פחחות כאלה,

תיקון תריס חשמלי מאלומיניום

מחפשים תיקון תריס חשמלי מאלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון גדר אלומיניום

מחפשים איש מקצוע עבור תיקון גדר אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

תיקון דלתות כניסה אלומיניום

מחפשים תיקון דלתות כניסה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון סוגר חלון אלומיניום

מחפשים תיקון סוגר חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של