מקצועיות
מענה 24/7
פריסה ארצית

תיקון רדיאטור אלומיניום

יציקת אלומיניום מאפשרת לבנות רדיאטור אמין, עמיד בפני חלודה, בעל משקל יחסית נמוך ובעיקר במחיר משתלם. עם זאת, התכונות של האלומיניום גם מחייבות התייחסות מיוחדת במקרה של תקלה ולכן חשוב לדעת איך לתקן רדיאטור מאלומיניום בצורה מקצועית

רדיאטור עשוי אלומיניום הוא פתרון מעולה שמוכיח את עצמו בסביבה פרטית, מסחרית ותעשייתית. אפשר להשתמש ברדיאטור מן הסוג הזה כדי לשמור על בטיחות בחדרי ילדים והוא אמין לשנים רבות גם אחרי הפעלה אינטנסיבית. עם זאת, השירות הספציפי של תיקון רדיאטור אלומיניום קריטי לתחזוקה נכונה שלו ובלעדיו קשה להבטיח ניצול מלא של היתרונות השונים.

הסיבה העיקרית לכך שחשוב להזמין שירות מקצועי של תיקון רדיאטור ולא להתפשר על פחות מהטוב ביותר קשורה אל התכונות המקוריות של חומר הגלם הזה. כידוע, אלומיניום הוא סוג של מתכת עמידה בפני חלודה וקורוזיה. בזכות שכבת האלומינה שיש על המתכת, ניתן להפעיל את הרדיאטור בצורה חופשית גם במקומות שחשופים לפגעי מזג האוויר ולא לחשוש משיתוך. כמו כן, תיקון רדיאטור אלומיניום חשוב אם רוצים להפעיל אותו בראש שקט ובצורה חסכונית.

תיקון רדיאטור אלומיניום

 

כל היתרונות של רדיאטור אלומיניום

כדאי לחזור צעד אחורה אל היתרונות השונים של רדיאטור אלומיניום, אם רוצים להבין את החשיבות הספציפית של שירות תיקונים מקצועי. ראשית, יש מקום להזכיר למשל את האמינות של אלומיניום כחומר גלם מתכתי. למרות שמדובר על סוג של מתכת, הצפיפות והמשקל הנמוך מקלים על העבודה איתה ומאפשרים עיבוד שבבי מדויק. אלו יתרונות משמעותיים בתהליך הייצור של רדיאטורים והם מוזילים בעשרות אחוזים את המחיר הסופי ללקוח.

רדיאטור אלומיניום ייחודי בכך שהמחיר האטרקטיבי שלו לא בא על חשבון אמינות גבוהה ומוכחת. זהו רדיאטור בעל משקל יחסית נמוך, אך המחיר שלו משתלם והוא מתאים גם לשימושים ביתיים פשוטים וגם לשימושים מסחריים מורכבים. בכל אחד מהמקרים האלה, הדבר היחיד שצריך לשים לב אליו הוא את מי בדיוק מזמינים כדי לתאם שירות מקצועי של תיקון רדיאטור אלומיניום.

כל היתרונות של רדיאטור אלומיניום

 

שלבים של תיקון רדיאטור אלומיניום בצורה מקצועית

השכיחות הגבוהה של רדיאטורים עשויים אלומיניום בכל רחבי העולם מאפשרת לעקוב אחר השלבים הנכונים לתיקון שלהם. כך לומדים למשל שבשלב הראשון, הדבר הכי חשוב בתיקון הוא לנקות היטב את הרדיאטור מבפנים. בשלב הזה מנקים ביסודיות חומרים שונים ונוזליים כגון שמן, גריז וכן הלאה ומשתמשים באלכוהול כדי לבצע את החיטוי. רק אחרי שמנקים את הרדיאטור מבפנים גם מנקים אותו מבחוץ, עם חומרים לא דליקים ותוך הקפדה מלאה על כללי הבטיחות.

השלב הבא של תיקון רדיאטור אלומיניום הוא התמקדות בכנפיים ובצינורות. מבצעים את התיקון כאשר הצד הנכון של הרדיאטור פונה כלפי מטה, מבצעים במידת הצורך ריתוך או הלחמה ואז מייבשים היטב. מטבע הדברים, גם הציוד וגם השיטה שבה משתמשים על מנת להלחים או לרתך את האלומיניום משפיעים על היכולת להמשיך להפעיל את הרדיאטור באופן בטיחותי אחרי התיקון.

שלבים של תיקון רדיאטור אלומיניום בצורה מקצועית

 

החלפה לעומת תיקון של רדיאטור אלומיניום

השאלה המתבקשת היא האם בכלל משתלם לתקן את הרדיאטור במקום להחליף אותו. מצד אחד, התיקון מבוצע מהר וביעילות על ידי בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. מצד שני, יש תקלות ברדיאטור שאותן אי אפשר לתקן ולפעמים מגלים שהוא לא מסוגל לשמור על אותה רמת חום כמו שהייתה לו לפני הבעיה.

הפתרון הוא לבחון כל מקרה לגופו וגם להביא בחשבון את העלויות של רדיאטורים חדשים. כדאי למשל להתייחס למאפיינים של כל רדיאטור מבחינת המפרט הטכני המלא המתואר על ידי היצרן, לקבל לפחות 2-3 הצעות מחיר על תיקון רדיאטורים ולנסות להבין מה לוח הזמנים המשוער. אם מדובר על רדיאטור שמיועד לשימוש מסחרי ותעשייתי, יכול להיות שכל יום של עיכוב יהפוך את התיקון לפחות רלוונטי.

החלפה לעומת תיקון של רדיאטור אלומיניום

 

רדיאטור אלומיניום לעומת רדיאטור נחושת

את היתרונות של התיקון אפשר גם לראות בהשוואה לחומרי גלם אחרים שבהם משתמשים כדי לייצר רדיאטורים. רוב הרדיאטורים שיש כיום בעולם מיוצרים או מנחושת או מאלומיניום, אבל לכל חומר מתכתי כזה תכונות אחרות.

אלומיניום מועדף אצל חברות שמייצרות רדיאטורים כי המשקל שלו נמוך והוא יכול לפזר את החום בצורה יעילה. בנוסף, יש דגמים של רדיאטור שמיוצרים משילוב בין מתכות ובהם הליבה עשויה אלומיניום וסגסוגת אחרת משמשת לבניית הגוף. חוץ מזה, האלומיניום שכיח מאוד בתעשיית הרכב והוא קיים גם בתעשיית התעופה.

רדיאטור אלומיניום לעומת רדיאטור נחושת

 

הבדלים בין תיקון סוגים שונים של דגמי רדיאטורים

לא כל איש מקצוע וקבלן אלומיניום שיודעים איך לתקן רדיאטור שמיועד לחימום הבית מסוגלים גם להתמודד עם תיקון רדיאטור לרכב ולמכונית. במילים אחרות, יש אמנם סוגים שונים של רדיאטורים שמיוצרים מאלומיניום – אבל התיקון שלהם גם מבוצע על ידי בעלי מקצוע שונים. אם מחפשים שירות אמין ולא מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר, זה קריטי לבדוק מי בדיוק לוקח אחריות על הנושא של התיקון.

אפשר לדעת מראש מה רמת המקצועיות של הקבלן או הטכנאי לפי ניסיון קודם שיש לו עם תיקון רדיאטורים. במידה וניתן לקבל המלצות, עדיף לעשות את זה כמה שיותר מוקדם ולהתייעץ עם חברים, קרובים ומשפחה. אם לא מכירים אישית אנשים שהשתמשו בשירות של קבלן אלומיניום והיו מרוצים ממנו בשביל לתקן רדיאטורים, ניתן להרחיב את החיפוש ולהיעזר במידע מהאינטרנט.

הבדלים בין תיקון סוגים שונים של דגמי רדיאטורים

 

גורמים המשפיעים על המחיר של התיקון

עלות תיקון רדיאטור אלומיניום מושפעת ממצבו המכאני ומסוג התקלה. אם התקלה היא בגוף החימום בלבד, צריך לחשב את החלפת הסלילים. אם התקלה היא בגוף האלומיניום, יש להביא בחשבון עלויות של הלחמה או ריתוך עם סגסוגות מתכת אחרות.

באופן כללי, טווח המחירים המקובל עבור תיקון של כל סוגי הרדיאטורים לבית עומד על כמה מאות שקלים. לשם השוואה, בשביל לתקן רדיאטור אלומיניום שנמצא בתוך רכב נשלם 1,500-5,000 ש"ח לפי הדגם והנגישות.

גורמים המשפיעים על המחיר של התיקון

 

כדי לחסוך בהוצאות ועל מנת לקצר את משך הזמן שעובר מהרגע שמזהים את התקלה ועד שחוזרים לשגרה.

משלבים בין הלחמה, ריתוך וסגסוגות מתכת אחרות לפי סוג התקלה שאיתה נדרשים להתמודד.

תלוי בסוג התקלה וחומרי הגלם. אלומיניום נחשב חומר גלם אמין שגם עמיד בפני קורוזיה וחלודה, לכן תקופת האחריות על התיקון לרוב ארוכה.

כאשר הוא מרעיש, מפסיק לחמם או שהשמן נוזל.

אמני האלומיניום
אמני האלומיניום

אמני האלומיניום מובילים את תחום האלומיניום בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע מוסמכים בפריסה ארצית. אמני האלומיניום שמים דגש על שירות מקצועי ואדיב, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ברמה הגבוה ביותר.

תוכן עניינים

מידע נוסף בנושא

תיקון מכסה מנוע אלומיניום

הגמישות של חומר האלומיניום והתכונות המיוחדות שלו מחייבים התייחסות מיוחדת במהלך תיקון מכסה מנוע מאלומיניום. אז אם אי פעם תהית כיצד מבצעים עבודות פחחות כאלה,

תיקון תריס חשמלי מאלומיניום

מחפשים תיקון תריס חשמלי מאלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון גדר אלומיניום

מחפשים איש מקצוע עבור תיקון גדר אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

תיקון דלתות כניסה אלומיניום

מחפשים תיקון דלתות כניסה אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון סוגר חלון אלומיניום

מחפשים תיקון סוגר חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של

תיקון תריס אור מאלומיניום

מחפשים תיקון תריס אור מאלומיניום? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של